Možno poznáte reťazové domino postavené krížom celého byty, kde sa na konci dráhy zapne hoci hriankovač. Vyrobte si svoju vlastnú dráhu pomocou neodýmových guľôčok zo stavebnice NeoCube, drevených líšt a špajdlí. Pozrite sa na video, napríklad od youtubera Kaplamina.

Používateľ YouTube pod prezývkou Kaplamino má kanál, kde ukazuje reťazové dráhy založené na princípe mechanizmu Rubea Goldberga. Zariadenie amerického kresliara a vynálezcu Rubea Goldberga je dielo, ktoré tvorca zámerne navrhne tak, aby vykonalo jednoduchú úlohu komplikovaným spôsobom.

Youtuber Kaplamino vyrába stavebnice z dreva, domina, kariet, biliardových gúľ, ale aj z magnetov. Na jeho najnovšom videu uvidíte reťazovú dráhu zostavenú z drevených lát, špajdlí, sklenených a neodýmových guľôčok.

Kaplamino hovorí: “Používam malé neodýmové magnety rôznych tvarov. Je neuveriteľné, koľko trikov s nimi môžete vytvoriť. Na začiatku mi ani nenapadlo, že vytvorím celý projekt na základe týchto magnetov, ale nakoniec to bolo celkom jednoduché. Myslím, že existuje veľa ďalších trikov, stačí ich objaviť!“

Postavte si podobnú guľôčkovú dráhu, využite malé neodýmové guľôčky zo stavebnice NeoCube.

Pri stavbe dráhy sa inšpirujte v ďalších dvoch videách:

1)

2)


Vyberte si magnetickú sadu NeoCube

S magnetickými guľôčkami NeoCube vytvoríte aj veľké množstvo tvarov a obrazcov, čokoľvek, čo vám napadne. Alebo premieľajte guľôčky len tak v dlani. Je to relax. Prečítajte si tipy, ako cvičiť prsty a myseľ s magnetickými guľôčkami NeoCube.

Pochváľte sa vašimi magnetickými nápadmi na našom Facebooku.