Magnetky na chladničku s obrázkami z dovolenky.

Máte doma uzávery z piva? Vyrobte si s deťmi magnetky, napríklad ako suveníry z dovolenky. Dovnútra zátky vlepte vystrihnuté koliesko z obrázka alebo fotografie, prípadne vnútro s deťmi vymaľujte a vytvorte abecedu. K pivovému uzáveru prilepte neodýmový magnet a šup s ním na chladničku alebo magnetickú nástenku.

Použité materiály

Materiál potrebný na výrobu magnetiek z pivových uzáverov.

Postup, ako vyrobiť magnetky na chladničku z pivových uzáverov

1) Pripravte si mini fotografie alebo obrázky, vytlačte ich na obyčajný papier. Nám sa na papier formátu A4 zmestilo 34 malých fotiek. Kratšia strana obrázka by mala byť dlhá 25 mm.

2) Ak si predlohu vytvárate na počítači, vopred si na obrázku vyznačte obrys kolieska. Potom koliesko podľa obrysu vystrihnite nožnicami. Vnútro uzávera má priemer 2,5 cm. Obrázok môžete obkrúžiť ceruzkou podľa eurovej mince a potom vystrihnúť.

Tip: Ak žiadne obrázky nemáte, tak vnútro uzáverov vymaľujte alebo popíšte liehovými fixkami. Vytvorte si napríklad detské magnetky s abecedou.

3) Obrázok prilepte dovnútra uzávera. Použite obojstrannú lepiacu pásku alebo lepidlo, ktoré necháte poriadne zaschnúť.

Magnetky na chladničku z pivových uzáverov.

4) Teraz prilepte samolepiaci neodýmový kotúčik KT 15-01-3M na vonkajšiu stranu uzávera. Vďaka samolepiacej vrstve nemusíte na lepenie používať lepidlo. Aby magnet poriadne priľnul, pri lepení magnetu k uzáveru na magnet chvíľku poriadne tlačte.

Magnetky na chladničku z pivových uzáverov.

Magnetka s týmto kotúčom z neodýmu udrží až 10 papierov naraz.

Magnetky na chladničku z pivových uzáverov.

Magnetky s obrázkami pricvaknite na chladničku, magnetickú tabuľu alebo nástenku.

Magnetky na chladničku z pivových uzáverov.

Inšpirujte sa ďalšími DIY nápadmi na blogu Unimagnet.