Neviditeľná magnetická nástenka v stene.

Vytvorte si z obyčajnej steny magnetickú tabuľu. Časť steny natrite magnetickou farbou a potom pretrite rovnakou farbou na omietku, ako je zvyšok steny. Návštevy budú prekvapené, že vám na kuse steny držia magnety. Na magnetickú nástenku pripnite hoci poznámky, odkazy, fotky z dovolenky a pohľadnice.

Čo budete na výrobu magnetickej nástenky potrebovať

  • 0,5 l magnetickej farby. Farba má tmavosivú farbu, je na akrylovej báze a obsahuje kovové feromagnetické čiastočky. Je vhodná na klasickú murovanú stenu, panel i sadrokartón.

  • maliarsku farbu do interiéru (bielu alebo farebnú),

  • maliarsku papierovú pásku,

  • plochý štetec alebo valček.

Postup na výrobu skrytej magnetickej tabule na stene

1) Vyberte miesto na stene. Na stene naznačte obyčajnou ceruzkou obrys budúcej magnetickej nástenky a ten oblepte papierovou maliarskou páskou.

2) Stenu očistite od prachu a mastnoty.

3) Plochým štetcom alebo valčekom naneste magnetickú farbu. Pred každým náterom farbu dobre rozmiešajte, aby sa kovové čiastočky pekne premiešali.

4) Každú vrstvu nechajte schnúť 4 hodiny a posledný náter 24 hodín. Pre istotu si čas potrebný na zaschnutie overte na plechovke s farbou. Menšie magnety držia na nástenke už po jednom nátere, ale pre väčší účinok odporúčame minimálne tri nátery (magnetický náter bude pretretý maliarskou farbou).

Po zaschnutí magnetickej farby vyskúšajte, či na nej magnety dobre držia, prípadne pridajte ďalšiu vrstvu.

5) Potom môžete stenu pretrieť bielou alebo farebnou maliarskou farbou, rovnakou, ako je omietka múru. Nechajte opäť zaschnúť. Náter opakujte, aby tmavosivú magnetickú farbu úplne prekryl. Je možné, že bude mať novo nanesená farba mierne iný odtieň ako pôvodná stena.

6) Teraz stačí odstrániť papierovú pásku zo steny a pomôcky špinavé od magnetickej farby umyť v mydlovej vode.

Najlepšie „utajenie“ magnetickej nástenky dosiahnete, keď si ju urobíte ešte pred maľovaním celej steny alebo izby.

Neviditeľná magnetická nástenka v stene.

Ktoré magnety sú na magnetickú tabuľu vhodné?

Použite napríklad menšie kotúčové alebo kvádrové neodýmové magnety:

Zmagnetizujte fotografie

Ak chcete na magnetickú stenu umiestniť fotografie, prilepte na ich zadnú stranu samolepiacu magnetickú fóliu. Pozrite sa na súpravu 10 kusov fotomagnetiek.

Premeňte voľný priestor na dekoratívnu magnetickú stenu!

Sledujte ďalšie magnetické tipy a nápady na blogu Unimagnet.