Magnetický nástenný otvárač na pivo.

Možno to tiež poznáte: „Kde sa podel otvárač?“ Vyberiete pivo z chladničky a otvárač nikde. Vyrobte si magnetický otvárač na stenu. Nástenný otvárač fliaš nájdete vždy na svojom mieste. Obľúbené pivo či malinovku jednoducho otvoríte a neodýmový magnet zátku zachytí. Inšpirujte sa návodom na výrobu.

Čo potrebujete na výrobu magnetického otvárača

  • Kus drevenej dosky s dĺžkou 25 mm, šírkou 12 cm a hrúbkou 2 – 2,5 cm.

  • Špeciálny otvárač na fľaše. Chrómovaný zoženiete napríklad v e-shope s gastro vybavením, pevnejší liatinový otvárač zas v internetovom obchode pre barmanov.

  • Silný neodýmový magnet. Použite neodýmový kotúč s priemerom 25 mm s výškou 12 milimetrov.

  • 2 skrutky na pripevnenie otvárača na stenu.

Postup výroby nástenného otvárača

1) Zožeňte v obchode, u stolára, alebo si sami odrežte drevenú dosku – dĺžka 25 mm, šírka 12 cm a hrúbka 2 – 2,5 cm. Pekne ju obrúste brúskou alebo brúsnym papierom, aby bol povrch hladký.

2) Vymerajte si 2 otvory, ktoré budú slúžiť na priskrutkovanie hotového otvárača
k stene alebo trámu. Každý otvor bude 2 cm od horného a spodného okraja drevenej dosky, uprostred. Po vymeraní do dosky vyvŕtajte otvory.

Magnetický nástenný otvárač na pivo.

3) Vymerajte body pre skrutky, ktorými pripevníte kúpený chrómový či liatinový otvárač k drevenej doske. Prvý otvor bude 13,5 cm od spodného okraja dosky. Správne miesto pre druhý bod zistíte po priložení otvárača k doske. Opäť vyvŕtajte otvory. Hĺbku otvoru zvoľte podľa dĺžky zvolenej skrutky.

Magnetický nástenný otvárač na pivo.

4) Dosku obráťte. Vymerajte si miesto na umiestnenie magnetu. Bude približne 7,5 cm od spodného okraja drevenej doštičky, uprostred. Ideálne frézkou vyfrézujte otvor pre magnet. Riaďte sa priemerom a výškou magnetu. Pozor – Neprefrézujte otvor cez dosku!

Magnetický nástenný otvárač na pivo.

5) Obrúste hrany drevenej dosky na jej prednej strane. Celú dosku ešte raz obrúste jemným brúsnym papierom. Očistite ju od pilín. Umyte mydlovou vodou a nechajte oschnúť.

6) Drevenú doštičku nastriekajte lesklým akrylovým lakom v spreji. Pokiaľ chcete nástenný otvárač v inej farbe, natrite ho pred nanesením laku farebným lazúrovacím lakom.

7) Do vyfrézovaného otvoru na magnet na zadnej strane dosky kvapnite lepidlo UHU MAX REPAIR. Do otvoru s lepidlom vložte neodýmový magnet a jemne ho zatlačte dovnútra.

8) Na prednú stranu dosky priskrutkujte kúpený kovový otvárač na fľaše.

9) Hotovo? Primontujte magnetický otvárač na stenu alebo inú zvislú plochu.

Teraz už stačí nástenný otvárač vyskúšať v akcii. Otvorte si svoje obľúbené pivo alebo limonádu. Na zdravie!