Umývadlo.

Umývadlo zašpinené od mydla, rozmočené mydlo, ktoré sa občas ocitne až na podlahe. Je vám to povedomé? Vyrobte si magnetický držiak na mydlo a skoncujte s neporiadkom v kúpeľni. Zistite, kto držiak mydla vynašiel a na akom princípe magnetická mydlovnička funguje. Pozrite sa na návod.

Príbeh vynálezcu Ureya Edgera

Vynálezcom magnetického držiaka na mydlo je Urey Edger z Lousisville v Kentucky. Ako prišiel na nápad magnetickej mydlovničky? Vždy, keď si Urey umýval tvár, naháňal mokré mydlo po umývadle. Rozčuľovali ho kúsky rozmočeného mydla, ktoré ho pálili v očiach. „Ako udržať mydlo suché?“ premýšľal. „Už nechcem mať štípajúce kúsky mydla v očiach,“ hovoril si. Keď sa raz pri sprchovaní dokonca na mydle aj pošmykol, rozhodol sa nájsť riešenie, vďaka ktorému mydlo zostane suché.

Písal sa február 1949. Po niekoľkých nevydarených pokusoch sa Ureyovi konečne podarilo vyrobiť magnetický držiak. Aké sú jeho výhody? Mydlo v magnetickej mydlovničke na umývadle neprekáža a na vzduchu rýchlo schne. Z mydla sa netvorí sliz, vďaka tomu vydrží oveľa dlhšie.

Vynalezca Urey Edger.

Zdroj obrázka: https://blog.modernmechanix.com/

Ako magnetický držiak mydla funguje?

Držiak funguje na princípe magnetickej sily – do mydla vtlačíte kovové ozubené koliesko, pomocou ktorého sa mydlo v držiaku udrží. Mydlovničku potom jednoducho pripevníte na dlaždičky, sklo alebo iný hladký povrch, napríklad kotvičkami, skrutkami, alebo príchytkami či lepidlom.

Ideálne riešenie na prírodné a ručne vyrábané mydlá

Prírodné alebo doma vyrobené mydlá sa rozmočia oveľa rýchlejšie. Magnetický držiak je skvelým riešením, ako tomu predísť. Stojanček využijete aj v sprchovacom kúte. Možno sa vám už stalo, že mydlo spadlo na zem a kĺzalo sa po sprchovej vaničke či dlažbe.

Mydlo.

Luxusný magnetický stojanček na mydlo ako moderný trend

Dizajnér Stephen Cascio vytvoril rad elegantných držiakov na mydlo z bronzu, žuly a nehrdzavejúcej ocele. Magnetické úchytky navrhl tak, aby mydlo na prvý pohľad levitovalo nad umývadlom.

„Podstatou našich výrobkov je originalita, funkčnosť a elegantný dizajn. Pomocou moderných technológií som dosiahl jednoduchý dizajn. Je radosť používať ho,“ vysvetľuje Stephen Cascio.

Vyrobte si vlastný magnetický držiak mydla

Žiadny držiak mydla s magnetom sa vám na trhu nepáči? Vyrobte si svoj vlastný z nehrdzavejúcej ocele.

V obchode kúpte vešiak na uterák alebo kabát z nehrdzavejúcej ocele, prípadne umelej hmoty v tvare písmena „L“. 

Pomocou dvojzložkového lepidla UHU plus 300 prilepte hore na koniec „zobáčika“ vešiaka neodýmový kotúč.

Potom pripevnite držiak „hore nohami“ nad umývadlo tak, aby zobáčik s magnetom na konci smeroval nadol. Nemusíte ani vŕtať do dlaždičiek. Pripevnite svoju novú mydlovničku tekutými kotvičkami, alebo si kúpte vešiak s príchytkou.

Do mydla vtlačte zátku od piva alebo limonády. Vďaka vrúbkovaniu bude zátka v mydle dobre držať. Keďže zátka nie je z nehrdzavejúcej ocele, budete ju musieť občas vymeniť.

Premýšľate, aký magnet použiť pre iné zlepšováky v domácnosti? Napíšte nám, poradíme s jeho výberom. Sledujte ďalej magnetický blog a získajte ďalšie tipy.