Magnetická menovka.

Na čo sa hodia magnetické menovky, visačky, aké majú výhody oproti klasickým „špendlíkovým“? Pri akých príležitostiach menovky s magnetickým klipom použiť? Zistite, aké existujú typy a ako si takú menovku alebo visačku vyrobiť za pár sekúnd.

Pri akých príležitostiach menovky s magnetickým klipom použiť

Magnetické menovky využijete pri firemných alebo školských akciách, eventoch, konferenciách, na prednáškach alebo i teambuildingu.

Pomocou špeciálneho magnetického klipu si za pár sekúnd každý účastník akcie vyrobí menovku aj zo svojej vizitky. Magnetické menovky majú na jednej strane samolepiaci povrch, vďaka ktorému k menovke prilepíte napríklad navštívenku, štítok, placku, odznak.

Na klopu si tak ľahko pricvaknete aj placky a odznaky, ktorým chýba upevňovací mechanizmus.

Aké majú magnetické menovky výhody oproti klasickým „špendlíkovým“?

Hlavnou výhodou magnetických menoviek a visačiek je to, že ich k odevu ľahko pripevníte aj bez prepichnutia látky. Oproti špendlíku magnet látku nepoškodí, čo oceníte pri košeli, saku i dámskom kostýme. Navyše sa nemôžete pichnúť špendlíkom. Visačky s magnetom sa nosia pohodlne, majú hmotnosť len 12 gramov.

Magnetické menovky sú síce o niečo drahšie ako menovky na špendlík, avšak vďaka neodýmovým magnetom priľnú i k odevu s hrubšou látkou.

Pozor. Silné magnety ani magnetické visačky nie sú vhodné pre osoby s kardiostimulátorom.

Typy menoviek s magnetickým klipom

Pozrite sa, aké typy magnetických menoviek a visačiek existujú a vyberte si.

Magnetická kovová menovka

Kovová magnetická menovka obsahuje kúsok kovu s veľkosťou 45 mm × 12 mm so samolepiacou fóliou a dostatočne silný magnet z neodýmu, ktorý umiestnite z druhej strany pod odev. Obe časti sa potom k sebe pricvaknú.

Kovová magnetická menovka.

Kovová menovka sa vyrába aj v okrúhlom variante, má priemer 17 mm.

Kovová magnetická menovka.

Plastová magnetická menovka

Plastová menovka sa skladá z kovového dielu s rozmerom 40 mm × 12 mm so samolepiacou fóliou a z druhej časti so zliatinovými magnetom, ktorý je ukrytý v plaste. Vďaka tomu sa visačka dobre nosí a neprekáža. To sa hodí napríklad v prípade, keď si chcete magnetickú menovku pripnúť na tričko alebo košeľu a nie je vám príjemné, že kovový variant trošku chladí na tele.

Plastová magnetická menovka.

Ako magnetické menovky správne používať?

Vytlačené menovky, vizitky alebo odznaky prilepte vďaka samolepiacej vrstve k jednej z častí magnetickej menovky. Druhú časť priložte zospodu pod odev. Obe časti potom k sebe cez odev jednoducho pricvaknite.

Pár tipov pre dizajn menoviek

Ak si chcete kartičku s menom vyrobiť sami, možno sa vám hodí pár tipov pre lepšiu čitateľnosť:

Veľkosť vizitky, menovky – zvoľte radšej väčší rozmer, napríklad 8,5 × 5,5 cm pri vizitke alebo 10 cm × 7,5 cm pri menovke. Väčšie rozmery kartičiek sú lepšie čitateľné.

Veľkosť písma a font – vyberte dostatočne veľké písmo, aby bolo možné meno na menovke prečítať už z troch metrov. Konkrétne pri menovkách by malo byť najväčšie krstné meno, priezvisko môže byť o niečo menšie. Pre dobrú čitateľnosť použite bezpätkové písmo (Sans Serif).

Skúste si najprv vytlačiť jednu menovku. Tak sa uistíte, že bude text dobre vidieť.

Pozrite sa na video, ako ľahko možno takú menovku vyrobiť:

Prajeme vydarenú akciu!

Inšpirujte sa ďalšími magnetickými tipmi blogu Unimagnet.