Magnetické koreničky.

„Kde je zas paprika?!“ Možno poznáte aj vy situáciu pri varení večere: chcete ochutiť omáčku, a korenie nikde. Ako korenie uskladniť, aby bolo vždy po ruke? Využite silné neodýmové magnety a vyrobte si magnetické koreničky do kuchyne. Ako? Ľahko a lacno. Čítajte návod.

Čo na výrobu magnetických koreničiek potrebujete?

Postup na výrobu súpravy koreničiek

1) Z fľaštičiek odstráňte staré etikety. Keď poháre namočíte do horúcej vody, etiketu odlúpnete oveľa ľahšie.

2) Fľaštičky umyte saponátovou vodou alebo v umývačke a poriadne vysušte.

3) Na dózu, buď na jej dno alebo viečko, prilepte lepidlom neodýmový magnet. Predná strana koreničky by mala byť priehľadná. Tak lepšie uvidíte, aké korenie je vnútri.

4) Poháre označte lakovou fixkou, alebo na ne prilepte taviacou pištoľou vlastnoručne vyrobené štítky s názvom korenia. Aby sa vám etikety pri varení neušpinili, zalaminujte ich. Budú sa dať ľahko utrieť. Ak budete chcieť v budúcnosti etiketu prepísať, nápis lakovým označovačom ľahko odstránite liehom.

5) Teraz už stačí magnetické koreničky naplniť obľúbeným korením a pricvaknúť na chladničku či iný magnetický povrch. Chcete mať magnetické koreničky radšej na boku drevenej kuchynskej skrinky? Pripevnite k skrinke pozinkovaný plech.

Magnetické koreničky.

Ako koreničky usporiadať? Tam, kam dosiahnete najľahšie, pripevnite najčastejšie používané korenie. Alebo k sebe zoskupte koreničky s paprikou a štipľavým korením či dózy s bylinkami.

Magnety môžete nalepiť aj zvnútra viečka. Nebude ich vidno. Pozrite sa na video nižšie.

Hotovo? Nech sa vám dobre varí!

Čítajte ďalej blog Unimagnet a získajte užitočné tipy na využitie magnetov v domácnosti.