Magnetická ochrana proti vtákom na parapet.

Ak bývate v meste, možno využijete ochranu proti vtákom, ktorí svojimi exkrementmi ničia časti budov. Hroty bránia holubom a iným vtákom dosadnúť na okenné parapety a odkvapy, atiky aj zábradlia balkónov. Pozrite sa, ako si magnetické hroty proti holubom vyrobiť.

Vtáčí trus je agresívny, narúša omietky a kovové konštrukcie budov. Budovy špinavé od trusu nevyzerajú dobre. Okrem toho môže byť trus aj zdrojom ochorenia a parazitov.

Bežne sa hrotové systémy k podkladu skrutkujú alebo lepia. Málokomu sa však chce pásy lepiť natrvalo. S neodýmovými magnetmi môžete hroty hocikedy rýchlo a ľahko zložiť a opäť pripevniť.

Musíte počítať s tým, že hrotové zábrany proti holubom budú držať iba na parapete alebo odkvape z feromagnetického materiálu, teda ich nemožno použiť na hliníkové alebo medené povrchy.

Nápad na výrobu magnetickej ochrany proti vtákom nám poslal jeden z našich zákazníkov. Systém používa už takmer dva roky.

Postup na výrobu magnetických hrotov proti vtákom

Najprv si kúpte potrebný materiál. Budete potrebovať:

  • Ochranné hroty proti holubom z nehrdzavejúcej ocele (pás z nehrdzavejúcej ocele s bodcami). Zoženiete ich na internete, prípadne sa pozrite do väčšieho hobby marketu, napríklad Obi alebo Hornbachu.

  • Niekoľko neodýmových kruhov s priehlbinou KRP-20. Neodýmový magnet má otvor so zapustenou hlavou pre skrutku s priemerom M4, preto ho k pásu z nehrdzavejúcej ocele ľahko priskrutkujete.

Na jeden polmetrový pás s bodcami potrebujete 2 neodýmové kruhy.

  • Skrutky M4 s vhodnými maticami.

Pre lepšiu odolnosť voči nepriaznivým vonkajším podmienkam vyberte hroty aj montážny materiál z nehrdzavejúcej ocele.

Ako hroty proti vtákom vyrobiť?

Na každom páse s bodcami najprv vyvŕtajte dva otvory pre skrutku. Teraz zo spodnej strany pásu priskrutkujte neodýmové magnety, utiahnite maticu. Hotovo.

Magnetická ochrana proti holubom.

Magnetická ochrana proti holubom.

Teraz stačí zábranu pricvaknúť na parapet či odkvap a holuby ich už nebudú znečisťovať.

Inšpirujte sa ďalej magnetickými tipmi na využitie magnetov na blogu Unimagnet.