Magnetický kryt na radiátor.

V štýlových interiéroch môže obyčajný radiátor pôsobiť rušivo. Máte doma alebo v kancelárii či obchode nevzhľadné vykurovacie teleso? Vyrobte si dekoračný magnetický kryt na radiátor. Vďaka neodýmovým magnetom sa bude dať kryt ľahko a kedykoľvek zložiť. Vyskúšajte návod v článku.

Bude zakrytý radiátor kúriť?

Keď zakryjete prednú časť radiátora, nebude to až tak prekážať, pretože studený vzduch prúdi do radiátora hlavne zospodu, potom sa vnútri ohrieva a teplý prúdi rebrami nahor do miestnosti.

Na výrobu krytu radiátora môžete použiť aj vyššie magnety, čím medzi krytom a radiátorom vznikne medzera, kadiaľ môže vzduch prúdiť tiež.

Najlepšie sa dekoračný kryt hodí na radiátor v priestrannej miestnosti, kde je jeho plocha dobre viditeľná.

Čo je potrebné na výrobu krytu radiátora

PVC penová doska Forex

Odmerajte výšku a šírku radiátora, doska by mala byť zarovnaná s radiátorom. Termostatický ventil nezakrývajte, aby ste mohli nastavovať teplotu. Hrúbka PVC dosky stačí 10 mm. Zoženiete ju v hobby markete alebo v e-shopoch, kde predávajú materiály na výrobu reklamy.

PVC dosku si v reklamnom štúdiu nechajte potlačiť UV tlačou alebo ju polepte samolepiacou fóliou. Alebo si na dosku nechajte natlačiť fotografiu.

Môžete si tiež nechať vyrobiť fotoobraz na mieru radiátora a potom ho využiť na jeho zakrytie. Len dajte pozor na výber správneho materiálu. Ďalšou možnosťou je osloviť známeho maliara, aby vám dosku pomaľoval. Najprv sa s ním však na vhodnom materiáli dosky dohodnite.

Akú ilustráciu, grafiku či fotografiu vybrať? Páčia sa vám fotografie východu slnka nad oceánom, alebo zábery lesa zastretého hmlou? Motív vyberte podľa svojho vkusu, ale myslite aj na štýl interiéru a maľbu stien.

Neodýmové kvádre KV-40-15-02-N

Neodýmové kvádre KV-40-15-02-N.

Počet magnetov zvoľte podľa veľkosti plochy a hmotnosti dosky. Na trojkilogramový dekoračný kryt na kúrenie budete potrebovať aspoň 20 kusov kvádrov alebo neodýmových kotúčov. Ak neviete, ktoré vybrať, napíšte nám, v e-maile uveďte rozmer a hmotnosť krytu.

UHU MAX REPAIR Univerzálne lepidlo na prilepenie magnetov k doske

UHU MAX REPAIR Univerzálne lepidlo.

Univerzálne lepidlo je vhodné pre nasiakavé aj nenasiakavé materiály ako sú drevo, plast alebo sklo. Je odolné voči UV žiareniu a teplotám do 120 °C. To by malo na výrobu dekoračného krytu na radiátor stačiť.

Postup, ako si magnetický kryt na radiátor vyrobiť

Dekoračný kryt radiátora pred lepením magnetov očistite, osušte a odmastite.

1) Rozvrhnite si umiestnenie magnetov na celom kryte radiátora tak, aby boli magnety v rovnakej rovine a „nezapadli“ napríklad do priehlbiny radiátora.

2) Naneste lepidlo na neodýmové kvádre a priložte ich postupne k doske . Ak sa vám stane, že potrebujete nalepený magnet posunúť, približne 5 minút ním ešte môžete manipulovať.

3) Nechajte lepidlo 24 hodín vytvrdnúť.

Hotovo? Opatrne kryt k radiátoru pricvaknite.

Vyskúšajte aj ďalšie praktické návody s využitím neodýmových magnetov na blogu Unimagnet.