Magnetický držiak na nože a dýky vo vitríne.

Jeden z našich zákazníkov nám poslal peknú ukážku využitia silných neodýmových magnetov. Vyrobil si pomocou nich magnetický držiak na svoju zbierku nožov, dýk, mačiet a mečov, ktorá mu robí parádu vo vitríne. Prečítajte si, aké magnety na výrobu držiaka nožov použil.

Magnet KT-20-20-N, Gumova krytka magnetu GK-21.

Na držiak nožov a dýk šikovný výrobca použil zodpovedajúci počet neodýmových magnetov – magnetických kotúčov KT-20-20-N s priemerom 20 a výškou 20 milimetrov, s magnetickou silou 17 kg. Magnety pripevnil na nosnú dosku a navliekol na ne ochranný gumový kryt na magnety GK-21. Vďaka tomu sú vzácne kúsky v zbierke chránené pred poškriabaním, pretože sa nože nedotýkajú „kov na kov“.

Pricvaknutie nožov na dosku vitríny a dýk je rýchle, jednoduché. V prípade záujmu môžete nože ľahko vybrať a kochať sa nimi. Pri takýchto exponátoch sa odporúča na manipuláciu použiť biele bavlnené rukavice. Meno zákazníka z pochopiteľných dôvodov neuvádzame.

Alternatíva pre výrobu magnetických držiakov – pogumované skrutkovacie úchytky

Tip: Na magnetický držiak nožov aj iných predmetov môžete použiť aj pogumovanú magnetickú skrutkovaciu úchytku HS-22-G s priemerom 22 milimetrov, alebo väčší a silnejší magnet so skrutkou HS-31-G s priemerom 31 mm.

Pogumovaná magnetická skrutkovaci úchytka.

Tvoríte s magnetmi? Pochváľte sa

Čo pekné s magnetmi od nás vyrábate vy? Napíšte nám na e-mailovú adresu media@unimagnet.cz, priložte pár fotografií a stručný opis. Zaujímavé nápady zverejníme na magnetickom blogu.

Magnetický držiak na nože a dýky vo vitríne.