Veľkonočné mini vázičky.

Jar je tu. Hľadáte inšpiráciu na jarné a veľkonočné dekorácie? Spestrite si byt alebo veľkonočný stôl mini vázičkami zo škrupín od vajíčok so skrytými neodýmovými magnetmi. Je to jednoduché, postupujte podľa návodu v článku. Viete, prečo sme do škrupiniek ukryli magnety?

Materiál na výrobu 3 vázičiek

Návod na mini magnetické jarné vázičky.

Návod, ako vyrobiť jarné dekorácie zo škrupín

Krok 1

Vajíčka zafarbite prírodnými farbami. Vajcia musia byť pred farbením čisté, suché a odmastené, umyte ich vo vode so saponátom.

Oranžový odtieň vajíčok získate pomocou cibuľových šupiek, na žltú farbu použite kurkumu, červenú docielite sfarbením v cviklovom odvare a na modrý odtieň využite červenú kapustu.

Existujú dve možnosti farbenia – za studena alebo za tepla. Pri metóde za studena treba uvariť vajcia vopred, pri spôsobe za tepla varíte vajíčko so surovinami, ktoré ho zároveň zafarbia. Podrobný návod na prírodné farbenie vajec nájdete napríklad na blogu pána Cuketku. Vajíčka samozrejme môžete zafarbiť aj inak.

Zafarbené vajcia nakoniec vyleštite s použitím oleja.

Krok 2

Na špicatom konci vajíčko olúpte a starostlivo vydlabte, aby bolo duté.
Z vydlabaného vnútra si urobte napríklad vajíčkovú nátierku.

Krok 3

Vyberte miesto – môže to byť stôl, bar, polička, okenný parapet – kde vám vázičky budú robiť radosť, a tam prilepte samolepiace kotúče. Samolepiace magnety dobre držia na hladkom povrchu. Magnety silno pritlačte k podkladovému povrchu, nech sa samolepiaca vrstva dostatočne prichytí.

Tip: Nechcete, aby magnety bolo vidieť? Položte na ne servítku, prestieranie alebo obrus.

Krok 4

Do vydlabaných, dutých vaječných škrupín vložte neodýmové kocky a celú vajíčkovú vázičku postavte na neodýmové kotúče.

Mini magnetické jarné vázičky.

Krok 5

Vázičky opatrne naplňte vodou a vložte do nich kvety alebo škrupiny vyplňte vatou, sisalovým vláknom a navrch položte mini kuriatko.

Vázičky sú hotové. Krásnu jar a veľkonočné sviatky!

Pozrite sa aj na video:

Sledujte ďalej blog Unimagnet a inšpirujte sa ďalšími magnetickými návodmi.


Produktové foto pro blog Piny.cz