Postup na výrobu magnetického držiaka na slúchadlá.

Slúchadlá sú dnes bežnou výbavou pri športe aj počas dňa. Ak nemáte bezdrôtovú verziu, môže kábel prekážať pri pohybe a už pri jemnom potiahnutí slúchadlá vypadnú z uší. Vytvorte si jednoduchú magnetickú chlopňu – držiak na slúchadlá. Zistite viac v článku s návodom.

Na počúvanie obľúbenej hudby počas športu, tanca, chôdze alebo v autobuse či vo vlaku cestou do práce dnes používa slúchadlá skoro každý. Dnes už síce existujú aj bezdrôtové slúchadlá, ale zatiaľ ešte nie sú veľmi rozšírené.

Hlavne pri športe alebo tanci sa stáva, že aj pri jemnom potiahnutí za kábel vypadnú z uší. Ako dosiahnuť, aby šnúra zostala na mieste? Zafixujte ich k odevu pomocou neodýmových magnetov.

Postup na výrobu magnetickej chlopne – držiaka na slúchadlá

1) Kúpte si 4 kusy neodýmových kruhových magnetov KR-10-08-02-N. Tento prstencový magnet má vonkajší priemer 10 mm, vnútorný 8 mm a výšku 2 mm. Disponuje magnetickou silou 750 g.

Neodýmové kruhy.

Vnútorný priemer kruhového neodýmového magnetu je dostatočne veľký, aby nedošlo k poškodeniu kábla.

2) Dva neodýmové kruhy najprv pricvaknite k sebe, potom cez ne pretiahnite slúchadlovú šnúru.

3) Tretí a štvrtý magnetický kruh vložte za tričko alebo mikinu a pricvaknite k nemu neodýmové kruhy na vonkajšej strane oblečenia. Pozor na prsty, neodýmové magnety sú silné.

Magnetický držiak na slúchadlá.

Magnetický držiak na slúchadlá máte hotový! Poraďte túto vychytávku aj priateľom, zdieľajte na sociálnych sieťach.

Užite si počúvanie svojej obľúbenej hudby a starosti o slúchadlá pustite z hlavy.

Magnetický držiak na slúchadlá.

Na čo sa ešte dajú kruhové magnety použiť?

Prstencové magnety použite na výrobu magnetických rybičiek pre deti, ako držiak ľahkých zavesených predmetov, na zopnutie závesu, záclony, bytovej dekorácie.

Ako protikus použite iné neodýmové kruhy alebo oceľové kotúčiky. Oceľové kotúče nie sú magnety, používajú sa ako protikusy pre neodýmové magnety.

Inšpirujte sa ďalšími magnetickými nápadmi na blogu Unimagnet.