Ako si vyrobiť svadobné magnetky.

Plánujete svadbu a premýšľate, akou pozornosťou potešiť svadobných hostí? Darujte im vlastnoručne vyrobené svadobné magnetky z dreva. Čo sú svadobné magnety a ako si ich vyrobiť? Pozrite sa na článok.

Čo sú svadobné magnetky

Svadobné magnetky slúžia ako upomienkový predmet, darček, pozornosť pre svadobných hostí alebo ako poďakovanie za svadobné dary. Magnetka zostane hosťom ako spomienka na váš veľký deň.

Magnetky zoženiete buď na internete, ale ak chcete mať originálne, vyrobte si ich. Je to zábava!

Aké motívy na svadobnom magnete bývajú? Na svadobnú drevenú magnetku napíšte mená novomanželov a dátum svadby. Môžete ju doplniť aj pekným obrázkom zamilovaného páru, spievajúcich vtáčikov, srdiečok, kvetov. Závisí to od vašej fantázie.

Potešte hostí vlastnoručne vyrobenou svadobnou magnetkou z dreva. Zistite, ako na to.

Ako vytvoriť vlastnú magnetku pre svadobných hostí z dreva

Na výrobu drevených svadobných magnetov budete potrebovať drevené výseky z preglejky a gravírovacie pero.

V e-shope s výrobkami na kreatívne tvorenie alebo potrebami pre školy si kúpte drevené výrezy z topoľovej preglejky v tvare srdca s veľkosťou cca 8 × 8 cm. Stoja pár centov. Gravírovacie pero pre domáce použitie zoženiete už od 15 €.

Pomocou pera potom na každé srdiečko z preglejky vygravírujte svoje a manželove meno, dátum svadby, prípadne obrázok. Výrezy tiež môžete pomaľovať akrylovými farbami.

Na zadnú stranu hotových srdiečok prilepte neodýmový magnet.

Aké magnety sú na svadobné magnetky vhodné?

Použite samolepiace magnety so silnou lepiacou vrstvou 3M alebo neodýmové kotúče, ktoré k povrchu prilepíte taviacou pištoľou alebo univerzálnym lepidlom. Veľkosť neodýmového magnetu zvoľte podľa rozmeru magnetky.

Zvoľte napríklad:

Tip: Návod na výrobu magnetiek môžete využiť aj na výrobu menoviek na svadobný stôl.

Želáme krásnu svadbu a nech magnetky robia hosťom radosť!

Objavte ďalšie magnetické zaujímavosti a DIY návody na blogu Unimagnet.