Škatuľka so zatváraním na magnet.

Obal je dôležitou súčasťou výrobku. Správne balenie bude funkčné a zároveň zvýši záujem o produkt. Navrhujete alebo vyrábate rôzne druhy škatuliek či darčekových obalov, alebo ich používate pri balení tovaru? Využite na magnetické zatváranie silu neodýmových magnetov. Zistite, aký typ magnetu z neodýmu sa pre magnetický zámok hodí.

Obal – originálna aj funkčná súčasť výrobku

V súčasnosti zákazníci v obchodoch siahajú do regálov častejšie pre tovar v obaloch, ktoré sú originálne a na prvý pohľad zaujmú. Určite poznáte príslovie „Šaty robia človeka“.

Rovnaké príslovie platí aj pri spojení obalu a produktu. Obal je vlastne také oblečenie pre výrobok. Správny obal môže vyzdvihnúť vlastnosti výrobku, značku, a zároveň výrobok odlíši od konkurencie. No všetko s mierou. Balenie by sa nemalo od klasického a bežne známeho vyhotovenia odlišovať až príliš. Inak by hrozilo, že zákazník nespozná, o aký typ výrobku ide.

Okrem ochrannej funkcie musí byť obal aj praktický a funkčný.

Jan Činčera, známy český obalový dizajnér, hovorí: „Konštrukcia obalu má byť taká, aby spoľahlivo plnil svoj účel. Nesmie zatieniť obsah a jeho prioritou je funkčnosť. Obaly by mali žiť a umierať s vecami, ktorým slúžia.“

Ako využiť neodýmové magnety v obalovom dizajne či na výrobu obalov

Ak vyrábate škatuľky alebo darčekové obaly, využite na zatváranie kotúčové neodýmové magnety. Nie sú drahé, ich implementácia do obalu je jednoduchá, sú dosť silné, aby veko škatuľky udržali pevne zapnuté.

Neodýmový kotúčový magnet.

Pre aké balenia sú silné neodýmové magnety vhodné?

  • obaly na reklamné predmety – písacie potreby, USB disky a drobnejší tovar
  • papierové, plastové aj drevené škatuľky na šperky, hodinky
  • škatuľky na vizitky alebo platobné karty
  • darčekové boxy na víno či tabak

Praktické zatváranie na magnet využívajú aj výrobcovia obalov kníh, diárov, notesov aj puzdier na mobilné telefóny. Originálnu škatuľku na šperky s magnetom svojim zákazníkom dopraje napríklad firma Gravelly, o ktorej sme písali v článku Poznáte betónové šperky? Sivá elegancia.

Zákazníci často kupujú škatuľky s magnetickým zámkom na zabalenie vianočných darčekov, darčekov k narodeninám, meninám, výročiam a jubileám alebo na svadobné dary. Peknú škatuľku totiž obdarovaný môže využiť aj neskôr, napríklad na uskladnenie rôznych drobností v domácnosti. Niektorí nadšenci škatuľky zbierajú.

Zaujímavosť pre rybárov

Magnety nájdete pri plastových škatuľkách na rybársku bižutériu. V priehradkách je magnet, aby kovové drobnosti nevypadli rybárom von.

Pre ktoré materiály škatuliek sú magnety vhodné?

Neodýmové magnety zakomponujte do škatuliek a obalov z papiera, plastu, dreva, kože, skla, plexiskla, polystyrénu. Kotúčový magnet nalepte na chlopňu škatuľky a zakryte ho poťahovým papierom alebo vystuženou textíliou. Magnet k materiálu pripevnite napríklad lepidlom UHU 300.

Magnetický zámok je pevný, v súlade s modernými trendmi.

Ktoré magnety na zatváranie vybrať? Navrhneme riešenie uzatvárania obalov, škatuliek, darčekových kaziet presne na mieru. Napíšte nám svoje priania a predstavu.

Čítajte aj ďalej blog Unimagnet a získajte magnetické tipy pre podnikanie aj bývanie.