Tipy na využitie samolepiacej magnetickej pásky.

Máte z Vianoc alebo dovolenky pekné fotografie alebo detské obrázky? Nalepte k nim samolepiacu magnetickú pásku a prichyťte ich na chladničku alebo inú magnetickú plochu. Samolepiaca magnetická páska sa však hodí aj na iné účely. Zistite v článku 7 tipov na ďalšie využitie.

Čo je samolepiaca magnetická páska a ako s ňou pracovať

Samolepiaca magnetická páska je flexibilný magnetický materiál. Na zadnej strane pásky je lepiaci povrch, predná strana je magnetická. Pásku rýchlo a ľahko prilepíte k predmetom z ľubovoľných materiálov, ktoré potom ľahko pricvaknete na feromagnetickú plochu, napríklad dvere chladničky alebo trebárs kovovú zárubňu dverí.

Magnetickú pásku ľahko nastriháte nožnicami alebo narežete špeciálnym lámacím nožom. Povrch predmetu by mal byť čistý a suchý. Pri samolepiacich magnetoch je dôležité pevne pritlačiť. Výsledná pevnosť spoja závisí od sily prítlaku, nie od času pritlačenia.

Samolepiaca magnetická páska.

Existuje aj špeciálna magnetická páska na fotografie, ktorá je navinutá na odvíjači. Ľahko si odtrhnete presne toľko, koľko potrebujete.

Magnetická páska na fotografie.

Samolepiace magnetické pásky sú ideálne pre nalepenie na menovky, obaly s dokumentmi, na označovanie tovaru a regálov v skladoch. Magnetickú pásku si obľúbili aj aranžéri, vystavovatelia zas na označovanie a výzdobu prezentačných stánkov a reklamných systémov (POS).

Páska sa hodí aj na výrobu magnetiek na chladničku – z dreva, kartónu, papiera, keramiky, sadry či na tvorbu suvenírov.

7 tipov na využitie magnetickej samolepiace pásky

1) Magnetky na chladničku a fotomagnetky

Fotografujete alebo vaše deti rady maľujú? Vyrobte si magnetky na chladničku z vlastných fotografií alebo obrázkov. Na zadnú stranu fotografií, pohľadníc a detských obrázkov prilepte magnetickú pásku a vystavte si diela na magnetickej nástenke či inej kovovej ploche.

Magnetická samolepiaca páska a jej využitie.

2) Záložka do knihy

Radi čítate? Vyrobte si pomocou magnetickej pásky a tvrdého výkresu alebo časti pohľadnice záložku do knižky.

Magnetická samolepiaca páska a jej využitie.

3) Puzzle z mapy

Ak máte doma malého školáka, rozstrihajte mapu Európy alebo napríklad Severnej Ameriky na jednotlivé štáty a na zadnú stranu nalepte magnetickú pásku. Nechajte svojho potomka poskladať štáty podľa skutočnosti na magnetickú nástenku. Možno vám napadne ďalšie využitie pre výučbu v duchu škola hrou.

4) Bloček na chladničku

Kam zapisovať chýbajúce suroviny na varenie? Prilepte magnetickú samolepiacu pásku k bločku s trhacími listami a pricvaknite ho na chladničku. Tak bude gazdinka hneď vedieť, čo treba kúpiť.

Magnetická samolepiaca páska a jej využitie.

5) Držiak na vlasové sponky a manikúru

Doprajte vlasovým sponkám a nástrojom na manikúru v kúpeľni poriadok. Nalepte na stenu či obkladačky magnetickú pásku a drobné kovové nástroje na ňu pripnite. Kovové drobnosti tak budete mať stále poruke.

Magnetická samolepiaca páska a jej využitie.

6) Štipce na odkazy

Kúpte si drevené štipce na bielizeň a pomaľujte ich akrylovými farbami alebo ozdobte nápismi. Na zadnú stranu štipcov prilepte samolepiacu magnetickú pásku. Pripnite na ne fotografie, detské kresby či krátky odkaz pre manžela so želaním krásneho dňa a pricvaknite k chladničke ako magnetky.

Magnetická samolepiaca páska a jej využitie.

7) Držiak na šijacie cievky

Šijete? Vyrobte si do svojho šijacieho kútika držiak na kovové cievky. Magnetickú pásku prilepte k stene alebo na stenu skrinky a cievky s niťami jednoducho pricvaknite.

Pozrite sa na rôzne spôsoby využitia magnetických pások pri podnikaní v článku Magnetické pásky a fólie uľahčujú podnikanie. Uľahčite si ho tiež.

Pozor na silné neodýmové magnety – môže dôjsť k demagnetizácii

Pozor na silné neodýmové magnety! Ak ich priblížite k magnetickej páske, môže dôjsť k jej demagnetizácii a strate magnetického účinku.

Samolepiaca magnetická páska.

Sledujte ďalšie magnetické nápady na blogu Unimagnet.