Magnetický držiak na vrchnáky z piva.

Nedávno sme radili, ako vyrobiť magnetický otvárač na fľaše. Čo keď sa vám však pivové vrchnáky hromadia? Vyrobte si magnetický držiak pivových vrchnákov. Vyzdobte si stenu v kuchyni, záhradnú pergolu alebo držiak využite ako bytovú dekoráciu do pánskej izby. Keď je držiak ešte prázdny, môžete doň triafať vrchnákom trebárs z metra a vrchnák sa pricvakne.

Čo na výrobu magnetického držiaka vrchnákov potrebujete

  • drevenú dosku,
  • 2 – 5 neodýmových kruhov s priehlbinou pre skrutku M4 (magnet má priemer 25 mm),
  • 5 skrutiek (drevoskrutiek) M4 na drevo,
  • skrutkovač, aku vŕtačku, prípadne aj vypaľovacie spájku na drevo.

Návod, ako vyrobiť magnetický držiak na pivové vrchnáky

1) Najprv si pripravte drevenú dosku. Obrúste ju jemným brúsnym papierom na drevo a očistite. Ak chcete, natrite ju farbou alebo lazúrou a náter nechajte dostatočne zaschnúť.

Tip: Nebaví vás doma majstrovať? Kúpte si kuchynskú dosku na krájanie, napríklad z buka alebo z bambusu. Rozmer vyberte tak, aby sa držiak bez problémov zmestil na určené miesto.

2) Na drevenej doske si vyznačte 2 – 5 bodov, kde budú pripevnené neodýmové príchytky. Ak na výrobu používate extra tvrdé drevo, otvory si radšej vopred predvŕtajte.

Magnetický držiak na vrchnáky z piva.

3) Magnetické kruhy priskrutkujte k drevenej doske. Doťahujte jemne, aby magnety nepraskli.

Magnetický držiak na vrchnáky z piva.

4) Teraz môžete magnetický držiak ozdobiť originálnym nápisom. Použite vypaľovaciu spájku. Nápis si najprv načrtnite obyčajnou ceruzkou.

5) Držiak na vrchnáky nakoniec namontujte na stenu v kuchyni, v pánskej izbe alebo na trám v záhradnom altánku. Aby estetický dojem držiaka z pohľadovej strany nekazili ďalšie skrutky, 2 skrutky na pripevnenie magnetov môžu byť dlhšie. Poslúžia zároveň na upevnenie držiaka k stene alebo trámu.

Magnetický držiak na vrchnáky z piva.

Teraz už stačí vrchnáky z piva hádzať smerom k držiaku – neodýmové magnety vrchnáky zachytia. Príjemnú zábavu!

Pozrite sa na ďalší z návodov a zostavte si magnetický nástenný otvárač na pivo či malinovku.

Inšpirujte sa ďalšími magnetickými nápadmi na blogu Unimagnet.