Ako udržať poháre na stole?

Pre cestovanie dopravnými prostriedkami či plavbu loďou je typické nestabilné prostredie, poháre sa po stole často posúvajú. Ako zabezpečiť, aby poháre či napríklad soľnička a korenička zostali na stole na rovnakom mieste? Prilepte k nim malé magnety a potom ich pricvaknite k doske stola alebo ku kovovým kotúčom. Poháre a nádoby už zo stola „neodpochodujú“. Čítajte ďalej.

Materiál na výrobu pohára s magnetmi

Materiál na výrobu pohára s magnetmi.

  • Neodýmové kotúče KT-30-02-N. Tieto kotúčové magnety majú priemer 30 mm a výšku 2 mm. Sú dostatočne silné na to, aby udržali pohár s vodou.

  • Univerzálne lepidlo UHU Max Repair. Lepidlo využijete na lepenie nasiakavých i nenasiakavých materiálov, ako sú drevo, koža, kovy, sklo, plasty, porcelán, kameň. Je vhodné na vnútorné i vonkajšie použitie, je vodeodolné. Využijete ho na prilepenie oceľových kotúčikov.

  • Poháre, soľnička, korenička alebo ďalšie nádoby a riad do karavanu, kempu, na loď. Najlepšie sú poháre s dnom vypuklým dovnútra, aby sa na ich dno magnet zmestil a neprekážal.

  • Lieh a handrička.

Návod na výrobu „magnetického“ riadu.

1) Lepené plochy musia byť čisté, suché a odmastené. Poháre a ďalšie cestovné nádoby umyte, vysušte a ich dná odmastite liehom. Nezabudnite odmastiť aj neodýmový kotúč.

2) Naneste lepidlo na jeden z lepených povrchov a lepené diely – magnet a dno pohára – a spojte. Korekciu môžete vykonať do 5 minút. Lepidlo nechajte riadne zaschnúť, konečnú pevnosť dosiahne približne po 24 hodinách.

Aj keď je lepidlo vodeodolné, neodporúčame poháre umývať v umývačke.

3) Riad na kempovanie alebo poháre na loď pricvaknite ku kovovému stolu.

Nádoby teraz budú na stole stabilné.

Návod na výrobu „magnetického“ riadu.

Poháre s neodýmovým magnetom.

Tip: Prestreli ste na lodi stôl na romantickú večeru, ale fúka silný vietor? Aby vám obrus neuletel na najbližší ostrov, použite moderných silákov aj na prichytenie obrusu. Inšpirujte sa v článku Cvak. Koniec lietajúceho obrusu. Pripnite magnetmi mapu aj závesy.

Objavte ďalšie magnetické tipy a nápady aj na blogu Unimagnet.