Zátkový stromček na stôl.

Hromadia sa vám doma pivové či iné kovové zátky? Organizujete narodeninovú párty a chcete hostí pobaviť? Vyrobte si zátkový kmienok a spoločne vytvorte zo zátok stromček na stôl. Pred Vianocami akoby ste našli. Inšpirujte sa návodom v článku.

Čo budete na výrobu stromčeka na pivové zátky potrebovať?

Návod na vyrobenie zátkového stromčeka

1) Najprv si pripravte základňu, na ktorej bude stromček stáť. Drevený koláčik očistite a obrúste dohladka. Na oživenie môžete na hornú plochu základne nalepiť kus zeleného filcu. Bude trošku vyzerať ako tráva pod stromom. Ešte lepší by bol špeciálny trávnatý posyp, ktorý používajú napríklad vláčikoví modelári.

2) Kmeň stromu vyrobíte z vetvičky. Vetvičku očistite a na jej konci urobte otvor pre neodýmové magnety podľa ďalšieho kroku.

3) Do kmienka vyvŕtajte otvor pre dva tyčové magnety T-05-15-N. Diera by mala mať priemer 5 mm a výšku 30 mm, aby bolo možné dovnútra oba magnety zasunúť. Tyčové magnety potom budú držať neodýmové kotúče na svojom mieste.

4) Zo spodnej strany dreveného podstavca vyvŕtajte otvor pre 4 cm drevoskrutku, ktorým základňu zospodu priskrutkujte ku kmienku.

Magnetický stromček na pivové zátky.

5) Teraz tyčové magnety scvaknite k sebe a zasuňte do kmienka. Neodýmové kotúče tiež pricvaknite k sebe a priložte k tyčovým magnetom. Vďaka magnetickým tyčiam vnútri kmienka budú kotúče hore pekne držať.

Všetky štyri neodýmové kotúče majú magnetickú silu približne 20 kg a mali by udržať 50 – 60 kusov pivových alebo limonádových zátok.

6) Pricvaknite k magnetickým kotúčom niekoľko pivových zátok a zátkový stromček na narodeninový alebo vianočný večierok máte hotový! Teraz už stačí stromček postaviť na stôl a zábava sa môže začať. Každý z hostí môže po otvorení svojej fľaše pridať zátku do „koruny“ stromu.

Pozor, tieto kotúče z neodýmu sú veľmi silné, preto pri ich oddeľovaní a spájaní buďte veľmi opatrní. Hrozí riziko poranenia prstov.

Inšpirujte sa ďalšími návodmi a vyrobte si užitočných pomocníkov

Pre pivových fanúšikov: Zoskrutkujte si magnetický držiak na zátky od piva

Ako nájsť v tráve stratené kľúče, klince alebo iné kovy? Vyrobte si magnetické hrable

Hráte petang? Šetrite si chrbát. Gule dvíhajte magnetom

Ako ušetriť miesto v špajze aj chladničke? Vyrobte si magnetický držiak konzerv

Objavte ďalšie užitočné tipy a návody na blogu Unimagnet.