Umelecké diela zo silných magnetov Tetsa Ohnariho.

Pozrite sa na tvorbu japonského umelca Tetsa Ohnariho, ktorého dlhodobo podporujeme. Zistite, aké umelecké diela s využitím silných neodýmových magnetov v poslednom roku vytvoril.

Kto je Tets Ohnari?

Tets Ohnari je japonský umelec, ktorý tvorí v Tokiu a Prahe. Tets pri tvorbe svojich projektov pracuje najčastejšie so sklom, kameňom, drevom a plastom. Súčasťou niektorých diel sú aj silné neodýmové magnety.

Umelca dlhodobo sponzorujeme a podporujeme. Písali sme o ňom už v článku Ako silné neodýmové magnety z Česka magnetizujú tvorbu Japonca Tetsa Ohnariho.

Ktoré projekty a diela v poslednom roku pomocou magnetov japonský umelec vytvoril?

Monos no. 2/2018

Tets Ohnari Monos 2.

Ručne vyrobené dielo z vizitiek, plexiskla a magnetov. Tets z vizitiek vytvoril geometrické vzory, vložil ich do rámu z plexiskla, ktoré pomocou magnetických držiakov pripevnil na podkladovú dosku. Vďaka magnetom sú jednotlivé dosky variabilné a dajú sa rôzne presúvať.

Monos grandpa/2018

Tets Ohnari Monos Grandpa.

Pri tomto diele Test zvolil podobný postup výroby ako pri Monos no. 2. Pomocou neodýmových magnetov môže ľahko jednotlivé dosky meniť alebo vrstviť na seba.

Kvetina na strope a ďalšie diela s magnetmi

Pro zavesenie kvety k stropu vo svojej dielni umelec použil kruhové neodýmové magnety.

Tets Ohnari kvetina.

Pri tvorbe využíva aj magnetické fólie, ktoré lepí na rôzne črepy, z ktorých potom svoje diela skladá.

Tets Ohnari crepy.

Výstavy v Japonsku i Česku

Kde svoju tvorbu Tets Ohnari v poslednom roku predstavil? Jeho prácu mohli záujemcovia vidieť napríklad v Le Palais Art Hotel Prague a v rámci skupinovej výstavy INVALIDOVNA 2019. Ďalej tiež v Rakúsku na výstave Traklhaus a v rodnom Japonsku v TEZUKAYAMA Gallery.

Monos no. 2 v Le Palais Art Hotel Prague

Zaujíma vás magnetické umenia aj ďalšie využitie silných magnetov? Sledujte ďalej blog Unimagnet a objavte zaujímavosti zo sveta magnetov.