Kaktus z magnetických guľôčok NeoCube.

Z magnetickej stavebnice NeoCube zložíte veľa 2D aj 3D tvarov. Pri skladaní podporíte kreativitu a precvičíte si prsty. Ako si z magnetických guľôčok zložiť kaktus? Vyskúšajte návod v článku a vytvorte si kaktusové pole.

Na výrobu jedného kaktusu budete potrebovať 212 neodýmových guľôčok. Jeden magnetický hlavolam NeoCube obsahuje 216 magnetických guľôčok. Keď máte NeoCube stavebníc viac, môžete si „vypestovať“ aj celú kaktusovú plantáž. Je to jednoduché.

Tip: Magnetický hlavolam NeoCube existuje v rôznych farebných variantoch, napríklad v červenej, modrej, oranžovej. Ak chcete mať kaktus čo najviac autentický, kúpte si NeoCube v zelenej farbe.

Skladajte spolu so staršími deťmi a spoznajte magnetizmus hravou formou. Dávajte však pozor, aby deti guľôčku nezhltli. Pre menšie deti nie sú silné magnety vhodné.

Návod na zloženie magnetického kaktusu

1) Magnetické guľôčky spojte do reťaze.

Magnetické guľôčky v reťazi.

2) Z reťaze oddeľte 96 guľôčok a šesť guľôčok spojte do kruhu.

Neodýmové guľôčky.

3) Neodýmové guľôčky vrstvite na seba do 16 vrstiev. Vytvoríte tým hlavný kmeň kaktusu. Zakončite ich jednou guľôčkou.

Ako z NeoCube zložiť kaktus.

Neodýmové guľôčky.

4) Zo 45 neodýmových guľôčok vytvorte ďalšiu časť kaktusu. 5 guľôčok spojte do kruhu a vrstvite ako v predchádzajúcom kroku. Hore opäť nacvaknite jednu guľôčku.

5) Z reťaze oddeľte 40 guľôčok a opakujte štvrtý krok.

Magnetická stavebnica NeoCube.

6) Vytvorte dva kruhy po piatich guľôčkach. Pricvaknite ich zboku k hlavnému kmeňu kaktusu a k nim potom dva menšie stonky.

Ako zložiť  z magnetických guľôčok kaktus.

A stĺpcovitý kaktus je hotový! Pokračujte ďalej a vypestujte si celú plantáž.

Magnetický kaktus.

Inšpirujte sa ďalšími návodmi na skladanie NeoCube a magnetickými tipmi na blogu.