Magnetický náramok z NeoCube a mincí.

Ako si z guľôčok NeoCube vytvoriť magnetický náramok s mincami? A keď nie na ruku, môžete mincový pásik pricvaknúť napríklad na kovovú zárubňu dverí alebo magnetickú nástenku a vytvoriť dekoráciu bytu. Zistite, ako si taký náramok z magnetických guľôčok a mincí vyrobiť. Je to jednoduché a zábavné.

Na výrobu magnetického náramku z mincí si zaobstarajte:

Postup na výrobu magnetického náramku s mincami

Magnetický náramok z NeoCube a mincí.

Začnite tým, že magnetické guľôčky poskladáte do dvoch riadkov – retiazok, hadov, paralelným spôsobom. Ako na to? Scvaknite dve protiľahlé guľôčky a tie nasledujúce otočte tak, aby sa spojili priamo oproti sebe. Pokračujte, kým nespojíte všetky.

Ak budete vyrábať náramok z desať, dvadsať a päťdesiatkorunových mincí, vytvorte z guľôčok tri rady. Koruny, dvojkoruny a päťkoruny sú ľahšie, postačia preto dva rady.

Množstvo guľôčok zvoľte podľa šírky zápästia. My sme použili 72 magnetických guľôčok a náramok je dlhý 18 cm. Magnetický hlavolam NeoCube obsahuje 216 neodýmových guľôčok, takže ich budete mať dostatok.

Magnetický náramok z NeoCube a mincí.

Teraz si náramok vyskúšajte, či vám nie je príliš voľný alebo naopak tesný. Ak vám nesedí, magnetické guľôčky pridajte alebo uberte.

Náramok sedí perfektne? Pricvaknite naň vybrané české mince alebo euromince. A je to!

Magnetický náramok z NeoCube a mincí.

Magnetický náramok z NeoCube a mincí.

Prekvapte priateľov originálnym náramkom alebo dekoráciou do bytu.

Inšpirujte sa ďalšími nápadmi na využitie neodýmových magnetov na blogu Unimagnet.