Ako poskladať magnetické guľôčky do tvaru 3D hexagónu

Poznáte magnetickú stavebnicu NeoCube? Je to stavebnica, hlavolam, zložený z 216 magnetických guľôčok, z ktorých vytvoríte nekonečné množstvo 2D a 3D tvarov. Pri skladaní ornamentov si precvičujete prsty, zapájate fantáziu a trénujete trpezlivosť. Zistite, ako z neodýmových guľôčok zložiť 3D hexagón. Pozrite sa na návod v článku.

5 krokov, ako z magnetickej stavebnice NeoCube zložiť 3D hexagón

1) Najprv z magnetických guľôčok NeoCube vytvorte reťaz.

Magnetická reťaz z NeoCube.

2) Potom šesť neodýmových guľôčok spojte do kruhu bez toho, aby ste ich oddelili z reťaze. Kruh obtočte ďalšími dvoma radmi guľôčok a oddeľte z reťaze. Vytvorili ste hexagón, ktorý bude tvoriť jedno poschodie 3D hexagónu.

2D hexagón zložený z NeoCube.

3) Krok 2 opakujte tak dlho, kým z magnetických guľôčok nevytvoríte 6 rovnakých hexagónov. Žiadna guľôčka by vám nemala zostať.

Hexagóny z NeoCube.

4) Teraz dva hexagóny spojte z bočnej strany k sebe – guľôčky sa musia pricvaknúť priamo oproti sebe, nie medzi sebou. Ak sa odpudzujú, tvar otočte a vyskúšajte znova.

Ako zložiť z NeoCube 3D hexagón.

Pre jednoduchšie rozpojenie nesprávne spojených guľôčok vám pomôže plastová karta. Nepoužívajte platobné ani kreditné karty, silné magnety by mohli znehodnotiť magnetický prúžok alebo čip.

3D hexagón z magnetickej stavebnice NeoCube.

Potom hexagóny priklopte k sebe.

Ako zložiť z magnetickej stavebnice NeoCube hexagón.

5) Rovnakým spôsobom pokračujte v spájaní ďalších hexagónov a pricvaknite ich na seba.

Ako zložiť z magnetickej stavebnice NeoCube hexagón.

3D hexagón máte hotový.

Ak máte ešte chuť pokračovať v skladaní ornamentov zo stavebnice NeoCube, 3D hegaxón zase rozložte na jednotlivých šesť hexagónov pomocou plastovej karty.

Ako zložiť z NeoCube 3D hexagón.

Spojte ich bočnými stranami do 2D tvaru kvetu.

Ako zložiť z NeoCube 3D hexagón.

Ak kvet preložíte opatrne na polovicu a potom na seba, vznikne vám opäť 3D hexagón. Postupov, ako hexagón zložiť, existuje i viac.

Ako zložiť z NeoCube 3D hexagón.

Zapojte do hry aj svoje deti, ale mali by byť staršie ako 10 rokov. U malých detí hrozí, že magnetické guľôčky prehltnú.

Veľa zábavy pri skladaní!

Inšpirujte sa ďalšími magnetickými tipmi zo sveta magnetov na blogu Unimagnet.