Skladanie 2D tvarov zo stavebnice NeoCube.

Ak so skladaním tvarov z magnetickej stavebnice NeoCube ešte len začínate, je lepšie začať s jednoduchými objektmi. Základom tvorby rôznych 2D ornamentov aj 3D tvarov je retiazka. Ako s ňou pracovať a skladať z nej takmer ľubovoľné tvary? Inšpirujte sa tipmi na skladanie dvojrozmerných – 2D objektov pre začiatočníkov. Precvičte si prsty.

Magnetická stavebnica NeoCube sa skladá z 216 magnetických guľôčok. Každá neodýmová guľôčka má severný a južný pól, takže jedna strana guľôčky druhú guľôčku odpudzuje a druhá zase priťahuje. Preto sa vám pri skladaní ornamentov môže stať, že sa budú magnetické guľôčky vzájomne odpudzovať. V tom prípade stačí guľôčky pootočiť alebo otočiť celý tvar.

NeoCube zoženiete v rôznych farebných variantoch, okrem základného niklového napríklad aj v čiernom, striebornom alebo zlatom.

Na začiatok si vyskúšajte vytvoriť reťaz, z ktorej vychádza väčšina ornamentov

Uchopte jednu neodýmovú guľôčku z kocky, v ktorej sa magnetický hlavolam NeoCube dodáva, a jemne potiahnite. Ťahajte stále ďalej, až kým nevytvoríte reťaz. Ak sa vám guľôčky rozpoja, spojte ich zase k sebe.

Magnetická reťaz.

Tvar 1 – 2D vločka

Z neodýmových guľôčok vytvorte reťaz. Potom odpojte 18 guľôčok a spojte ich do šesťuholníka – hexagónu. Hexagón urobíte tak, že šesť guľôčok spojíte do kolieska a ďalšie potom okolo kruhu omotáte. Vyrobte 12 šesťuholníkov. Jednotlivé hexagóny spojte k sebe podľa obrázka a magnetická vločka je hotová.

3 tipy na skladanie 2D objektov z Neo Cube pre začiatočníkov.

Tvar 2 – 2D srdce

Začnite opäť reťazou. 9 neodýmových guľôčok spojte do trojuholníka. Trojuholník vyrobíte tak, že guľôčky spojíte do kruhu a potom pritlačíte prstami na bočných stranách, aby sa vytvorili vrcholy trojuholníka. Keď budete mať takých trojuholníkov 22, zo šestnástich z nich zložte väčší trojuholník. Zvyšných 6 trojuholníkov spojte po troch k sebe a pricvaknite k veľkému trojuholníku tak, ako vidíte na obrázku. A magnetické srdiečko je na svete.

3 tipy na skladanie 2D objektov z Neo Cube pre začiatočníkov.

Tvar 3 – 2D kvetina

Vezmite 30 magnetických guľôčok z reťaze a scvaknite ich do dvojitého trojuholníka. Ako na to? Z 15 guľôčok najprv vytvorte vnútorný trojuholník a ďalších 15 nacvaknite na bočné strany. Takýchto trojuholníkov vyrobte šesť. Teraz všetky spojte k sebe podľa obrázka a vytvorte kvet. Vnútro kvetu vyplňte jednotlivými guľôčkami. Ak chcete, pridajte ďalšie neodýmové guľôčky do tvaru stonky.

3 tipy na skladanie 2D objektov z Neo Cube pre začiatočníkov.

Pozrite sa na ďalšie nápady na skladanie magnetických guľôčok NeoCube, známych tiež ako Zen Magnets alebo Balls Magnet:

Objavte ďalšie magnetické nápady na blogu Unimagnet.