Magnetická miska.

Využite keramické, plastové či kovové misky, ktoré doma nepoužívate. Vytvorte si magnetický držiak na skrutky do dielne, na kancelárske sponky do pracovne alebo magnetický stojanček na šijacie potreby či pierka do vlasov. Drobné kovové predmety budete mať hneď po ruke. Použite jednoduchý návod.

Návod na výrobu magnetického stojančeka – misky

Čo na výrobu magnetickej misky potrebujete?

Misky zospodu očistite. Na každý neodýmový magnet kvapnite UHU lepidlo. Magnety na niekoľko sekúnd pritlačte zo spodnej strany na dno misky – tej, ktorá nie je bežne vidieť. Po zaschnutí lepidla stačí misku otočiť a malé kovové predmety, špendlíky, sponky do nej nasypať.

4 tipy na využitie magnetickej misky

1) Magnetický držiak na skrutky či matičky

„Kam sa tá skrutka podela?“ Zrejme sa vám už pri rozoberaní stroja stalo, že sa skrutky, matičky a podložky niekam zakotúľali. Využite magnetickú misku v garáži, dielni či vo výrobnej montážnej hale. Pri opravách prístrojov sa vám už drobné súčiastky strácať nebudú.

Vďaka neodýmovým magnetom môžete misku pripevniť napríklad k plechovej skrinke či inému feromagnetickému povrchu vertikálne, hore dnom.

Magnetický držiak do dielne.

2) Magnetický stojanček na špendlíky, ihly a šijacie cievky

Použite malú plochú misku a vytvorte si stojanček na špendlíky, zatváracie špendlíky, ihly alebo cievky do šijacej dielne. Teraz sa vám už drobné šijacie potreby strácať nebudú.

Magnetická miska na špendlíky.

3) Magnetická miska na kancelárske sponky

Povaľujú sa vám po pracovnom stole kancelárske sponky? Vyrobte si jednoduchý, no originálny držiak. V miske držia aj farebné kovové sponky s plastovým povrchom.

4) Magnetický držiak na kovové sponky a pierka do vlasov

Máte kaderníctvo alebo len chcete mať kovové sponky a pierka do vlasov na jednom mieste? Prestaňte ich loviť po celej kúpeľni. Pripnite malé kovové pierka na magnetický stojanček – misku. Magnetickú misku pricvaknite napríklad na kovový rám zrkadla.

Magnetická miska na sponky do vlasov.

Pozor na elektroniku!

Magnetickú misku so silnými neodýmovými magnetmi radšej položte ďalej od moderného šijacieho stroja, počítača, mobilného telefónu.

Čítajte ďalej blog Unimagnet a získajte praktické tipy na využitie neodýmových magnetov v každodennom živote.