Postup pri magnetickom rybárčení.

Premýšľate, aké kovové predmety môžu byť ukryté pod hladinou rybníka alebo rieky blízko vášho bydliska? Zistite to pomocou magnetického rybárčenia. Naučte sa v piatom diele seriálu postup efektívneho magnetického lovu.

Zo štvrtého dielu seriálu o magnetickom rybárčení viete, aké lano sa na magnetický lov hodí a aký uzol je dostatočne pevný.

Postup pri magnetickom rybárčení

1) K lanu priviažte magnet na magnet fishing pomocou pevného uzla.

Magnet na magnet fishing.

2) Keďže väčšina kovových predmetov, ktoré z vody vytiahnete, je zhrdzavená, natiahnite si na ruky ochranné rukavice. Vďaka tomu sa nezašpiníte a neporaníte.

3) Lano na magnet fishing v jednej ruke držte ohnuté do voľnejších veľkých ôk. V druhej ruke držte silný magnet priviazaný k lanu. Magnet vhoďte do vody a pritom lano v druhej ruke uvoľnite.

Spôsoby magnetického rybárčenia.

4) Šplech. Teraz máte fishing magnet už vo vode.

Technika magnetického rybárčenia.

Existujú dva spôsoby, ako loviť:

a) Magnet pritiahnite k miestu, kde stojíte. Neponáhľajte sa, pri pomalom a konštantnom pohybe sa kovové predmety lepšie nachytajú a tie prichytené zostanú ďalej k magnetu pricvaknuté, nespadnú.

Magnet fishing.

b) Alebo namiesto toho, že budete magnet priťahovať k sebe, choďte pomaly pozdĺž brehu. Týmto spôsobom pokryjete väčšiu oblasť. Za lano občas zatiahnite a skontrolujte, či sa k magnetu nejaké predmety neprichytili. Len čo budete cítiť na lane mierny ťah, znamená to, že sa k magnetu niečo pricvaklo. V tom prípade lano opatrne pritiahnite k brehu a na úlovok sa pozrite.

Magnet na magnet fishing.

5) Nájdené poklady a výbavu vložte do igelitky alebo plastového vedra. Ruky si utrite handrou a ošetrite antibakteriálnym gélom.

6) Čo robiť po skončení lovu? Keď prídete domov, lano, magnet aj ďalšiu výbavu opláchnite čistou vodou, nechajte uschnúť a odložte na ďalšiu magnetic fishing výpravu.

Bezpečnosť pri magnetickom rybolove

  • Kým magnet vhodíte do vody, uistite sa, či nie je na mieste alebo vo vode nejaká osoba alebo zviera, aby nedošlo k zraneniu.

  • Ak lovíte z móla alebo mosta, zaistite, aby sa magnet nepriblížil ku kovovému stĺpiku, pilieru mosta

  • Dávajte pozor, kam magnet hádžete – hlavne vo vodách, kde často plávajú lode. Predpokladáme, že nechcete, aby sa magnet prichytil k vrtuli pohybujúceho sa plavidla.

  • Buďte ohľaduplní a nerobte magnet fishing v chránených vodných plochách. Mohli by ste ublížiť vodným živočíchom a hniezdiacim vtákom.

Úspešný magnetický lov!

Sledujte ďalšie magnetické zaujímavosti a tipy na magnet fishing na blogu Unimagnet. V nasledujúcom diele sa napríklad dozviete tipy, kam na magnetický rybolov vyraziť.