Výbava na magnetické rybárčenie.

Akú výbavu potrebujete na magnetické rybárčenie? 1) Silný neodýmový magnet s okom, 2) pevné lano, 3) vedro, 4) rukavice, 5) hák na vyťahovanie, 6) hodí sa aj antibakteriálny gél a handra, 7) gumáky, plavky, 8) fotoaparát či mobil. Zistite v druhom diele seriálu, čo všetko potrebujete na magnetický rybolov.

Z prvého dielu seriálu o magnetickom rybolove (v angličtine magnet fishing) už viete, akými ďalšími termíny sa označuje alebo v ktorej krajine sveta je najpopulárnejšie.

Výbava na magnetické rybárčenie – čo budete potrebovať?

Lano na magnetický lov.

1) Silný neodýmový magnet na magnetické rybárčenie s okom na pretiahnutie lana.

2) Pevné lano – špeciálne lano na magnetický lov slúži na uviazanie magnetu. Lano má pletené jadro z polyesteru, ktoré používajú aj jachtári.

3) Plastové vedro, igelitová taška – nájdené poklady aj ušpinenú výbavu vložte do igelitky alebo plastového vedra. Papierová škatuľa nie je vhodná, pretože sa rozmočí.

4) Gumové rukavice – väčšina kovových predmetov, ktoré z vody vytiahnete, bude asi hrdzavá. Pri magnetickom rybárčení si preto na ruky natiahnite ochranné rukavice. Vďaka tomu sa nezašpiníte ani neporaníte. Rukavice okrem iného zabránia, aby vám lano porezalo prsty, keď budete z vody vyťahovať ťažšie predmety.

5) Hák s lanom – ťažšie predmety, napr. mobilné oplotenie, bicykel alebo nákupný košík, iba pomocou neodýmového magnetu z vody nevytiahnete. Niekedy je lovený predmet okrúhly a magnetická sila sa potom znižuje. Preto sa do výbavy hodí aj oceľový hák s lanom, za ktorý predmet zakvačíte a vytiahnete z hlbín.

6) Antibakteriálny gél a handra – niektoré vodné plochy bývajú špinavé a zanesené bahnom, v ktorom môžu byť choroboplodné zárodky. Po magnetickom love si pre istotu ruky ošetrite antibakteriálnym gélom, najmä ak sa chcete najesť, napiť či šoférovať. Hodí sa aj handra či uterák na utretie.

7) Gumáky, nohavice na brodenie a plavky – niekedy sa môže stať, že sa vám magnet na lov o niečo zasekne na dne rieky, rybníka alebo jazera. Potom ho musíte vytiahnuť ručne. V oblečení pre rybárov – špeciálnych topánkach a nohaviciach na brodenie – budete v suchu. V horúcom lete, otužilcom aj v zime, budú stačiť aj plavky.

8) Fotoaparát alebo mobil – hodí sa na zdokumentovanie vytiahnutých pokladov. Keď prídete domov, výbavu opláchnite čistou vodou, nechajte uschnúť a odložte na ďalšiu výpravu.

Šťastný lov! Sledujte ďalej náš seriál o magnetickom rybárčení. V ďalších dieloch seriálu sa okrem iného dozviete, aké magnety sú na magnetické rybárčenie vhodné, aké typy existujú, na čo si dať pozor pri výbere lana alebo kde môžete či nemôžete loviť.

Objavte ďalšie magnetické zaujímavosti na blogu Unimagnet.