Na čo sa používa hák, ktorý je dobré mať na magnet fishing so sebou? Zistite, ako s hákom manipulovať a z čoho si hák prípadne vyrobiť.

Aká výbava je potrebná na magnet fishing? Okrem silného fishing magnetu, pevného lana, rukavíc alebo vedra na úlovky sa vám môže hodiť aj oceľový hák.

Na čo sa používa hák pri magnetickom love

Občas sa pri magnetickom rybolove môže stať, že pod vodnou hladinou zachytíte ťažký predmet, ktorý sa nedarí vytiahnuť nad hladinu. Môže to byť napríklad mobilné oplotenie alebo nákupný vozík. Oceľový hák vám pomôže nález dostať von alebo vyťahovanie predmetu z vody aspoň urýchli.

Ako s oceľovým hákom manipulovať

Hák uviažte na lano. Ak ďalšie lano nemáte, stačí hák priviazať na opačný koniec lana s magnetom. Ale v takom prípade je dobré prostriedok lana priviazať k niečomu na pevnine, nech neprídete o magnet aj o hák.

Pokúste sa nález vytiahnuť magnetom tesne pod hladinu a na miesto, kde je predmet, hoďte hák. Stred lana držte pevne, aby vám celé lano aj s magnetom a hákom nespadlo do vody.

Následne nájdený predmet pomocou háku vytiahnite na breh.

Z čoho vyrobiť hák na magnet fishing

Na výrobu háka budete potrebovať:

  • 3 závitové tyče M10 s dĺžkou cca 30 cm,
  • skrutku s okom M10,
  • asi 8-centimetrovú skrutku,
  • náradie a ochranné pomôcky na zváranie.

Závitovú tyč uchyťte do zveráka a ohnite. Jednotlivé časti zvarte k sebe podľa návodu vo videu nižšie. Na uchytenie všetkých kovových častí pri zváraní použite zvárací magnet.

Prajeme úspešný lov!

Sledujte ďalšie magnetické tipy nielen pre magnet fishing na blogu Unimagnet.