Čo je magnetické rybárčenie.

Zistite, čo je magnetické rybárčenie, akými ďalšími termínmi sa označuje, aj kde je najpopulárnejšie. Zaujíma vás, aké poklady možno pomocou extra silných magnetov z vody vytiahnuť? Spoznajte výhody a zábavu magnetického rybárčenia čiže v úvodnom diele nášho seriálu.

Čo je magnetické rybárčenie

Magnetické rybárčenie znamená hľadanie, lov železných či iných feromagnetických predmetov vo vodných hlbinách pomocou extra silného neodýmového magnetu. Magnet pripevníte na lano, hodíte do rieky, jazera, potoka, ťaháte po dne a tešíte sa, aké „poklady“ sa k magnetu prichytia.

Magnetické rybárčenie je zábava a relax, oddýchnete si od každodenných starostí, zažijete dobrodružstvo i adrenalín. Nikdy neviete, čo sa vám podarí z hlbín vytiahnuť. Moment napätia, keď magnet ťaháte z vody, je skvelý. A ešte dupľom potom, keď z hlbín vytiahnete niečo zaujímavé!

Navyše jazerá a rieky čistíte od feromagnetických predmetov, odpadu zo železa, ocele.

Na magnetický lov potrebujete špeciálne silné magnety na fishing s magnetickou silou od 135 do 500 kg, pevné lano a pár ďalších pomôcok. O magnetoch pre lovcov pokladov budeme písať v ďalších dieloch seriálu.

Magnet pro magnet fishing.

Ďalšie označenie pre magnetické rybárčenie

Magnetické rybárčenie sa nazýva aj inak. Možno ho poznáte ako magnetický rybolov alebo magnetický lov. Najčastejšie sa však používa pôvodné anglický označenie magnet fishing.

Ľudia, ktorí sa venujú magnetickému rybárčeniu sa nazývajú magnetickí lovci pokladov alebo magnet fisheri.

Čo všetko môžete z vodných hlbín pri magnetickom rybárčení vyloviť?

Dná riek, rybníkov a jazier ukrývajú mnoho predmetov. Pri magnetickom rybolove môžete vytiahnuť napríklad staré hrnce, klince, časti bicyklov, ale i trezor alebo staré zbrane. Cennosti hláste múzeu, nájdené zbrane a muníciu na polícii. Viac o tom ešte napíšeme v ďalších dieloch seriálu.

Magnetické rybárčenie.

V ktorej krajine je magnetické rybárčenie najobľúbenejšie?

Podľa údajov Google Trends z mája 2019 je magnet fishing najviac obľúbený v Česku, ďalej vo Veľkej Británii a na Slovensku.

Obľúbenosť magnetického rybárčenia.

Viac o magnetickom rybolove sa dozviete na našom špeciálnom webe Magnet-fishing.cz. Najviac sa o tejto zábavnej aktivite naučíte praxou. Na magnetické rybárčenie si kúpte silné magnety z neodýmu a vyrazte do prírody k vode.

Veľa šťastia pri hľadaní pokladov a sledujte ďalej náš seriál o magnetickom rybárčení.

Objavte ďalšie magnetické zaujímavosti na blogu Unimagnet.