Magnetický zdvíhač petangových gúľ.

Hráte petang? Z častého zohýnania sa a zdvíhania gúľ môže bolieť chrbát, najmä keď máte v skupinke hráčov seniorov. Uľahčite si hru a vytvorte jednoduchý magnetický zdvíhač gúľ. Vyrobte si ho jednoducho podľa návodu v článku.

Návod na výrobu magnetu na zdvíhanie petangových gúľ

Na výrobu budete potrebovať:

Magnetická úchytka.

Namiesto skrutkovacieho uzavretého oka sa závitom M4 môžete použiť magnetický hák s priemerom 20 mm, ktorý už oko obsahuje, len nie uzavreté.

Magnetický hák.

Silný neodýmový hák v oceľovom puzdre využijete v kuchyni, kúpeľni, pracovni, dielni, garáži, obchode i v kancelárii. Pozrite sa 28 tipov na využitie magnetických háčikov.

Magnetická úchytka má magnetickú silu 18 kg, čo stačí na zdvihnutie petangovej gule vážiacej 650 – 800 g. Na zvýšenie odolnosti proti klimatickým vplyvom sú úchytky poniklované.

Máte všetko pripravené?

Skrutku s okom jednoducho zaskrutkujte do magnetickej úchytky alebo použite neodýmový hák, ktorý je súčasťou magnetu. K oku magnetickej úchytky priviažte špagát. Urobte na ňom uzol alebo ho upevnite lanovou svorkou.

Magnetický zdvíhač petangových gúľ.

Akcia môže začať, prekvapte svojich spoluhráčov petangu originálnym magnetickým zdvíhačom gúľ. Magnet stačí pricvaknúť ku guli. Gule na petang sú kovové – z ocele alebo zliatin, takže sa k nim neodýmový magnet ľahko prichytí.

Magnetický zdvíhač petangových gúľ.

Ako magnet z gule zložiť?

Po zdvihnutí gule magnet zložíte ľahko tak, že ho naklopíte. Tým sa od gule lepšie odopne.

Príjemnú hru!

Inšpirujte sa ďalšími magnetickými návodmi na blogu Unimagnet.