Farebná magnetická stavebnica NeoCube.

Magnetický hlavolam NeoCube je obľúbená stavebnica, pomocou ktorej si precvičíte prsty, podporíte kreativitu a zároveň si odpočiniete. Viete, že existujú aj pestrofarebné varianty? Aké odtiene sú k dispozícii, ktoré farby navzájom ladia a čo sa z nich dá poskladať? Zistite viac o farebných NeoCube.

Čo je magnetická stavebnica NeoCube

Magnetický hlavolam NeoCube sa skladá z 216 magnetických guľôčok s priemerom 5 mm. Základný tvar je kocka, po rozložení z NeoCube zložíte veľa rôznych 2D a 3D variácií, napríklad kvet, náramok, guľu, diamant, gitaru, stoličku, ale aj zložitejšie tvary. Na konci článku nájdete pár tipov na inšpiráciu.

Pri skladaní trénujete svoju kreativitu, precvičíte si prsty a oddýchnete si od každodenných starostí. Ak s NeoCube začínate, kým si techniku skladanie osvojíte, musíte sa obrniť trpezlivosťou.

Magnetický hlavolam NeoCube.

Máte deti? Malým deťom NeoCube nepožičiavajte. Magnetická sila neodýmových guľôčok je veľká, ratolesti by si mohli pricviknúť prsty alebo guľôčky dokonca prehltnúť. Zato staršie deti pri hraní a skladaní NeoCube spoznajú magnetizmus zábavnou formou. Magnetické pokusy vo fyzike už pre ne nebudú nikdy nudné. Pre istotu ich však pri hre s magnetickými guľôčkami kontrolujte.

Aké farby NeoCube sú k dispozícii?

Okrem štandardnej niklovej, čiernej, zlatej a striebornej NeoCube existujú kocky aj v ďalších pestrých farbách – červenej, zelenej, oranžovej, fialovej, modrej, tyrkysovej, ružovej, svetlo modrej, v mixe farieb alebo aj také, ktoré svietia v tme.

Červená, ružová alebo fialová sa bude páčiť dámam a slečnám. Modrá, tyrkysová či zelená zase pánom a chalanom. Obdarujte svojich blízkych originálnou farebnou magnetickou stavebnicou NeoCube a prekvapte ich silou magnetov.

Farebné NeoCube.

Ako farby kombinovať, aby navzájom ladili?

Ak si zaobstaráte viac farebných variantov, môžete skladať väčšie, pestrofarebná diela. Pozrite sa, ktoré farby sa k sebe hodia.

  • Fialová dobre ladí s ružovou i zelenou.
  • Modrá sa hodí k červenej a zelenej farbe.
  • Zelená ladí s červenou aj modrou.
  • Oranžovú kombinujte s modrou a čiernou.
  • K tyrkysovej ladí napríklad zelená alebo oranžová.
  • Svetlomodrú kombinujte s ďalšími modrými odtieňmi, ale aj s červenou.
  • Červená sa hodí napríklad k modrej a zelenej.

Aké variácie z magnetickej stavebnice NeoCube poskladáte?

Magnetická stavebnica NeoCube.

Inšpirujte sa NeoCube návodmi z nášho blogu a poskladajte pestrofarebné výtvory. Napríklad:

Veľa zábavy s farebným magnetickým hlavolamom!

Sledujte tiež našu špeciálnu FB stránku NeoCube – tipy a triky, kde priebežne publikujeme návody a tipy pre tvorbu s NeoCube.

Objavte ďalšie magnetické zaujímavosti na blogu Unimagnet.