Zváracie magnety.

Ste zvárač, zámočník alebo lakovník? Uľahčite si prácu magnetickými uholníkmi. Pomocou zváracích magnetov kovový materiál ľahko napolohujete, presne uchytíte a pri práci potom budete mať voľné ruky pre ďalšie náradie. Zistite, na čo magnetické uholníky slúžia, aké sú výhody zváracích magnetov a ktoré typy existujú.

Na čo slúžia magnetické uholníky

Pri zváraní potrebujete kovový materiál, tyče, hranoly presne uchytiť a zároveň mať voľné ruky. Pomocou zváracieho magnetu materiál rýchlo prichytíte a udržíte v požadovanej pozícii.

Ak použijete na zváranie viac magnetov naraz, udržíte celú oceľovú konštrukciu.

Magnetické uholníky priťahujú železo, nikel, kobalt alebo zliatiny týchto kovov, napríklad oceľ. Nie sú vhodné na prácu s hliníkom či nehrdzavejúcou oceľou.

Magnetické uholníky.

Na aké činnosti sú uhlové magnety vhodné?

Magnetické uholníky, čiže zváracie magnety uľahčujú prácu zváračom aj remeselníkom v ďalších profesiách a kovovýrobe. Využívajú ich napríklad zámočníci pri montovaní, vŕtaní a natierači pri natieraní alebo lakovaní. Hodia sa pri činnostiach, pri ktorých potrebujete voľné ruky a kovový materiál chcete mať zafixovaný pod presným uhlom.

Uhlové magnety.

4 výhody zváracích magnetov

1) Zváraný materiál, tyče aj pásovinu ľahko a rýchlo pricvaknú a magnet z nich potom zase zložíte.
2) Budete mať voľné ruky.
3) Môžete vyberať z troch veľkostí a magnetickej sily.
4) Existuje aj špeciálny vypínací zvárací magnet.

Typy magnetických uholníkov

Magnetické uholníky.

Bežné magnetické uholníky sú vyrobené zo silného oceľového plechu, červeno lakované. Medzi plechmi je ukrytý feritový magnet. Majú tvar domčeka – kombinácia obdĺžnika a trojuholníka.

U nás zoženiete 3 veľkosti s rôznou magnetickou silou a jeden špeciálny vypínateľný symbol:

Bežné magnetické uholníky majú uhly 45°, 90° a 135°, profi vypínacia verzia má uhol 90°. Uprostred majú otvor, aby sa s nimi ľahšie manipulovalo.

Pozrite sa, ako so zváracími magnetmi pracovať.

Vyberte si vhodný typ zváracích magnetov a uľahčite si prácu.

Čítajte ďalej blog Unimagnet a získajte ďalšie magnetické tipy pre podnikanie a výrobu.