Ako umelec Tets Ohnari využíva  pri tvorbe skryté silné magnety.

Neodýmové magnety sú v súčasnosti obľúbené aj u umelcov. Jedným z nich je japonský sochárTets Ohnari. Pozrite sa, aké nové diela s využitím silných magnetov vytvoril za posledný rok.

Tets Ohnari je japonský umelec – sochár. Pri tvorbe sôch pracuje s kameňom, sklom a drevom. Tetsa dlhodobo podporujeme a dodávame mu potrebný materiál. Skrytou súčasťou niektorých jeho diel sú totiž silné neodýmové magnety.

V roku 2019 ste mohli jeho diela vidieť napríklad v pražskej Invalidovni alebo na sympóziu 2019 Egon Schiele Art Centrum v Českom Krumlove.

Pozrite sa, aké nové diela umelec s magnetmi vytvoril.

Stones

Kamenné vázy Tets Ohnari.

Pri výrobe váz Tets využil kamene, do ktorých vyvŕtal otvory na kvety. Malé figúrky postáv vytvoril z epoxidovej živice a kamenného prachu. Rovnako ako pri diele Stones 2017.

Na spodnú stranu figúrky a ku kameňu nalepil malé neodýmové kotúče. Magnety tu slúžia na pridržiavanie figúrky, aby nespadla a bolo ju možné premiestniť inam.

Tets hovorí: „Hmota vytvára hmotu. Osud materiálu má byť materiál.“

Dear No.4

Dear No. 4 Tets Ohnari.

Pri tvorbe diela Dear No. 4 Tets Ohnari pripevnil roztvorenú knihu k stene. Kniha vyzerá akoby levitovala. Umelec medzi jednotlivé stránky vložil malé neodýmové magnety a na list knihy postavil ľudskú postavičku, tiež s magnetom.

Colours

Colours Tets Ohnari.

Pri diele Colours umelec použil drevenú dosku, mäkké pastelové kriedy a opäť svoje mini postavy. Na drevenej stene je oceľový kotúč a k nemu pricvaknutý silný neodýmový magnet, ku ktorému sú figúrky a zátky prilepené.

Vázičky z porcelánových vajíčok

Vázičky z porcelánových vajíčok Tets Ohnari.

Porcelánové vajíčka slúžia ako vázičky. Pomocou neodýmových magnetov držia na oceľovej konštrukcii. Rovnakým spôsobom sme magnety využili na veľkonočné vázičky.

Composition No.8

Composition No.8 Tets Ohnari.

Sklenené tabule diela Composition No.8 umelec ozvláštnil neodýmovými tyčami, kockami a kotúčmi.

Pozrite sa aj na ďalšie umelcove diela

O Tetsovej tvorbe sme už písali v článkoch Nové umelecké diela zo silných magnetov Tetsa Ohnariho alebo Ako silné neodýmové magnety z Česka magnetizujú tvorbu Japonca Tetsa Ohnariho.

Sledujte ďalej blog Unimagnet a objavte zaujímavosti zo sveta magnetov.