Kvetináčiky so sukulentmi.

Ako si vyrobiť magnetické kvetináče? Zistite, aké rastliny do kvetináčikov zasadiť a kam ich umiestniť, aby sa im darilo. Pricvaknite malé kvetináčiky na hocijakú feromagnetickú plochu a premeňte svoj byt či kanceláriu na zelenú záhradku. Ako postupovať, zistite v článku.

Z čoho si magnetický kvetináč vyrobiť?

V záhradníctve alebo v hobby markete (Ikea, OBI, Bauhaus) zakúpte malé štvorcové kvetináčiky z plastu s veľkosťou okolo 6 cm. Ak máte doma šikovného majstra alebo stolára, poproste ho, nech vám vyrobí kvetináčiky z dreva. Keramickým kvetináčom sa vyhnite, sú príliš ťažké.

Na jednu stranu kvetináča prilepte silný neodýmový magnet. Na malé a ľahké kvetináčiky vám postačí neodýmový kváder KV-20-10-02-N, na ťažšie zvoľte neodýmový magnet KV-30-15-02-N alebo silnejší magnet KV-30-20-05-N.

Na prilepenie magnetov použite napríklad osvedčené univerzálne lepidlo UHU MAX REPAIR.

Môžete použiť aj skrutkovací magnet – vyvŕtate do kvetináčika otvor podľa priemeru magnetu a zvnútra upevníte matičkou, pod ktorú vložte podložku.

Magnetické kvetináčiky so sukulentmi.

Kam magnetické kvetináče umiestniť?

Kvetináčiky stačí pricvaknúť na hocijaký feromagnetický povrch, kde budú držať vďaka neodýmovému magnetu. Pricvaknite hoci na magnetickú nástenku, dvierka chladničky, plechovú skriňu, kovové lišty alebo zárubňu dverí.

Čo do mini kvetináčikov najlepšie zasadiť, aby sa rastlinkám darilo?

Najvhodnejšími rastlinami do magnetických kvetináčov sú kaktusy alebo sukulenty, pretože sú nenáročné a krásne aj bez kvetov.

Sukulenty.

Na rastlinky použite vzdušný, málo humózny substrát. Postačí minerálna drvina, ostrý piesok alebo troska zmiešaná s kvalitnou záhradnou zeminou v pomere 1 : 1.

Ako sa o rastlinky starať, aby sa im darilo?

Kaktusy a sukulenty majú radi veľa svetla. Umiestnite ich v blízkosti okna, kde však na ne nebude celý deň pražiť ostré slnko.

Ako často takúto zeleň zalievať? Zalievajte vtedy, keď je kvetináč alebo aspoň jeho horná polovica obsahu preschnutá. Substrát nesmie byť dlhodobo mokrý.

Užite si mikro zeleň, magnetické kvetináčiky budú aj parádnym darčekovým artiklom.

Čítajte ďalej tipy na využitie magnetov na blogu Unimagnet. Pozrite sa, ako využiť neodýmové háčiky a kotúčové magnety v domácnosti. Inšpirujte sa praktickými návodmi.