Ako pretiahnuť kábel za stenou pomocou magnetu.

Potrebujete vytiahnuť kábel za stenou alebo priečkou? Preťahovanie káblov býva niekedy problematické. Hlavne tenké sieťové či audio káble sa krútia a nedržia tvar. Vezmite si na pomoc silné neodýmové magnety. Pomocou dvoch neodýmových magnetov káble a drôty za stenou prevlečiete ľahko, bez vŕtania a poškodenia steny. Zistite, ako na to.

Vhodné neodýmové magnety

Na pretiahnutie kábla v zadnej časti steny je vhodný neodýmový kruh. Na prednú časť steny využijete kotúčový magnet. Je veľmi silný, má magnetickú silu až 17 kg.

Silné magnety z neodýmu sa k sebe priťahujú aj cez priečku alebo sadrokartónovú dosku hrubú 1 až 1,5 cm.

Ako pri preťahovaní káblov postupovať?

Menším kruhovým magnetom s otvorom najskôr prevlečte tenký drôt, ku ktorému priviažte pevnejší špagát v dĺžke zodpovedajúcej celej preťahovanej trase. Na druhý koniec špagátu pripevnite kábel, ktorý chcete za stenou pretiahnuť. Za špagát totiž potom môžete silnejšie zatiahnuť a kábel ľahšie pretiahnuť.

Potom vložte neodýmový kruh so špagátom a káblom za stenu. Druhý magnet v tvare kotúča priložte k vonkajšej strane steny, približne v mieste magnetu za stenou. Magnety sa teraz k sebe priťahujú.

Teraz stačí kotúčovým magnetom pohybovať po stene a preťahovať kábel na potrebné miesto.

Pozrite sa na dve krátke videá s návodom:

Na preťahovanie káblov pomocou magnetov existujú pre remeselníkov dokonca špeciálne pomôcky. Na tunajšom trhu sme ich zatiaľ nevideli.

Potrebujete na stenu zo sadrokartónu zavesiť obraz, poličku či hornú skrinku kuchynskej linky? Pred vŕtaním a montážou sa uistite, kde sa v stene nachádzajú sadrokartónové profily, skrutky a ďalší spojovací materiál. Ako? V článku sa dozviete, ako nájsť skrutky a iné kovy v stene.

Sledujte ďalej blog Unimagnet a objavte ďalšie magnetické zlepšováky.