Magnetická sieť proti hmyzu.

Muchy a komáre v lete otravujú. Ako sa proti nim chrániť? Vyrobte si magnetickú sieť proti hmyzu, ktorú pripevníte k drevenému alebo plastovému okennému rámu. Nemusíte nič vŕtať. Magnetickú pásku zašite priamo k sieti alebo záclone. Čítajte návod, ako na to.

Materiál potrebný na výrobu magnetickej siete proti hmyzu

  • Kúpte si samolepiacu kovovú pásku. Páska je dostupná ako metráž so šírkou 35 mm. Ak máte okenný rám užší ako 35 mm, kovovú pásku môžete pozdĺžne rozstrihnúť nožnicami.

Keďže pásku budete lepiť po celom okennom ráme, musíte si zaobstarať viac ako 1 meter kovovej pásky. Zmerajte si okno a v objednávke pásky si v e-shope zvoľte, koľko jej potrebujete. Ak má zárubňa kovové okná, kovovú pásku nepotrebujete.

  • Ďalej budete potrebovať magnetickú pásku, ktorú zašite do lemov na okraj sieťoviny proti hmyzu.

Obe pásky môžete nastrihať bežnými nožnicami na požadovanú dĺžku i šírku.

  • Nakoniec v hobby obchode alebo na internete kúpte sieť proti hmyzu. Vyberte sieťovinu bez skleného vlákna a PVC povrchu, aby sa dala upraviť šitím. Napríklad jemnú sieť Clear Advantage alebo protipeľovú PES sieťovinu.

Ak nechcete investovať do nákupu siete proti hmyzu, použite napríklad starú záclonu.

Čierna sieťovina býva transparentnejšia, biela záclona menej.

Postup výroby magnetickej siete proti hmyzu

1) Začnite tým, že nalepíte kovovú pásku okolo okenného rámu. Stačí sňať ochrannú papierovú fóliu a pásku nalepiť na rám. Uistite sa, že je rám čistý a bez mastnoty. Aby páska dobre a trvalo k rámu priľnula, pevne na ňu pri lepení zatlačte.

2) Potom ušite odnímateľnú sieť. Sieť proti hmyzu alebo záclonu rozložte na zem. Zmerajte si rozmer okenného rámu a dĺžku kovovej pásky, ktorá je okolo okna nalepená. V takejto dĺžke nastrihajte magnetickú pásku. Záclonu alebo sieťovinu odstrihnite podľa rozmeru rámu okna. Nezabudnite si nechať pár centimetrov pre lem, do ktorého potom magnetickú pásku zasuniete.

3) Na okrajoch sieťoviny ušite lem a doň vsuňte magnetickú pásku. Okraje zašite.

4) Hotovo? Pricvaknite novú sieť proti hmyzu k rámu okna.

Máte doma aj silné neodýmové magnety? Ak ich priblížite k magnetickej páske, môže dôjsť k jej demagnetizácii a strate magnetických účinkov.

Tip: Na čo ešte môže poslúžiť samolepiaca magnetická páska? Napríklad na nalepenie na menovky, vrecká s dokumentmi, na označovanie tovaru a regálov v skladoch, na výrobu magnetiek na chladničku. Pozrite sa na ďalšie tipy, ako sa dá magnetická páska využiť.

Objavte ďalšie magnetické vychytávky na blogu Unimagnet.