Magnetický pracovný plán.

Ako (nielen) pre deti vytvoriť domáci magnetický prehľad úloh, aby vedeli, čo majú počas týždňa zvládnuť? Ktoré dieťa má službu v kuchyni, kto má ísť na prechádzku so psom a kto zas vyniesť smeti? Urobte si z toho doma spoločnú rodinnú hru, namaľujte kartičky, zalaminujte, prilepte na magnetické fólie a potom pricvaknite na magnetickú tabuľu.

Návod na výrobu magnetického pracovného plánu.

1) Zožeňte si magnetickú nástenku, tabuľu alebo obyčajný plech na pečenie, do ktorého vyvŕtate otvory, aby sa dal zavesiť. Vhodné rozmery magnetickej tabule na týždenný plán pre dve deti sú 65 × 45 cm, vychádzajte z vášho interiéru. Možno na tabuľu pridáte úlohy aj pre dospelákov.

2) Na nástenke si potom rozvrhnite okienka – 7 dní v týždni a mená zainteresovaných. Políčka vyznačte úzkou, 6 mm washi páskou alebo ich namaľujte fixkou. Fixka sa vám však môže stierať.

3) Teraz si pripravte kartičky s domácimi prácami, ktoré majú vaše deti zvládnuť, napríklad umývanie riadu, prestieranie stola, prechádzka so psom, vynesenie smetí alebo záujmové aktivity, ako sú futbal, tanec, hra na klavíri.

Kartičky vystrihnite z tvrdého výkresu a s deťmi na ne namaľujte alebo napíšte konkrétne aktivity. Ďalšou možnosťou je vytlačiť si obrázky z internetu a na karty ich nalepiť.

Naše kartičky, ktoré vidíte na úvodnom obrázku, majú rozmery 7 × 5 cm.

4) Aby vám kartičky dlho vydržali a zostali čisté, zalaminujte ich.

5) Na zadnú stranu zalaminovaných kartičiek prilepte magnetickú pásku alebo fóliu. Vyberte si z niekoľkých variantov:

Magnetická samolepiaca páska na fotografie – páska na odvíjači, ktorá je magnetická a zároveň samolepiaca.

Fotomagnetky – špeciálna samolepiaca magnetická fólia s rozmermi 10 × 15 cm, ktorú ľahko nastriháte nožnicami.

Magnetická fólia – samolepiaca fólia so šírkou 62 cm a dĺžkou 1 m, ktorú nožnicami vystrihnete na požadovaný rozmer.

Výroba magnetického pracovného plánu.

Hotovo? Teraz už stačí kartičky s úlohami pricvaknúť na nástenku a rozdeliť úlohy.

Na magnetickej tabuli budú deti hneď vidieť, čo majú naplánované na určitý deň aj celý týždeň. A ak ich po splnení všetkých týždenných úloh odmeníte, bude ich to motivovať ešte viac.

Magnetický pracovný plán.

Tip: Vytvorte si podobnú magnetickú tabuľu s pracovným plánom aj pre seba. Budete tak mať o svojich pracovných aktivitách lepší prehľad.

Upozornenie: Nikdy nepribližujte magnetickú fóliu a pásky k neodýmovým magnetom, pretože sa môžu demagnetizovať.

Inšpirujte sa ďalšími magnetickými návodmi na blogu Unimagnet.