Tipy na využitie magnetických príchytiek

Čo sú magnetické príchytky a aké typy existujú? Ako s neodýmovými príchytkami správne pracovať a čím ich primontovať? Inšpirujte sa 7 tipmi a zistite, na čo sú magnetické príchytky vhodné a ako sa dajú využiť.

Aké typy príchytiek s otvorom existujú

Na trhu zoženiete niekoľko typov magnetických príchytiek s otvorom. Napríklad neodýmové kruhy s priehlbinou, príchytky s mosadzným puzdrom alebo magnety v tvare valca s vnútorným závitom.

Prečítate si, ako využiť príchytky s priehlbinou.

Čo sú magnetické príchytky s priehlbinou?

Magnetické príchytky sú neodýmové kruhové magnety v oceľovom cylindri, ktoré majú otvor pre skrutku či drevoskrutku. Pre väčšiu odolnosť pred koróziou sú poniklované a maximálna teplota, pri ktorej sa dajú použiť, je 80 °C.

Ako s neodýmovými príchytkami správne pracovať a čím ich primontovať?

Magnetické príchytky upevníte pomocou skrutky alebo drevoskrutky so zapustenou hlavou. Po priskrutkovaní musí skrutka či drevoskrutka k magnetu dobre priliehať. Ak zostane skrutka nad povrchom magnetu, je príliš veľká. V takom prípade použite skrutku s menším priemerom.

Magnetické príchytky.

Pri skrutkovaní tenších magnetov dávajte pozor a skrutku uťahujte opatrne, aby magnet nepraskol.

Magnetické príchytky sa používajú v kombinácii s oceľovými kotúčmi. Aj oceľové kotúče majú zapustenú hlavu pre skrutku. Nejde však o magnety, ale o kovovú plochu, ktorá sa pricvakne k príchytke na protiľahlej strane.

Oceľový kotúč.

Kde magnetické príchytky využijete?

7 tipov na využitie magnetických príchytiek

1) Ste remeselník alebo domáci majster? Využite príchytky na prichytenie obkladov z dreva, plechu, v dome či v dielni.

2) Použite neodýmové príchytky na dorazy dverí, okien, kuchynských dvierok, dverí skríň, menších poklopov.

3) Otravujú vás v lete doma muchy? Priskrutkujte magnetické príchytky k drevenému oknu a neodýmovými kotúčmi k nim pricvaknite siete proti hmyzu.

4) Upevnite pomocou príchytiek z neodýmu stropné svietidlá. Vytvorte si magnetické svietidlo. Stačí, keď k prenosnému svietidlu priskrutkujete pár magnetických príchytiek. Svietidlo potom môžete pricvaknúť ku kovovej konštrukcii či zárubni. Dávajte však pozor, aby ste skrutkou neporušili elektroinštaláciu v svietidle.

5) Máte menšiu firmu, podnikáte? Využite príchytky na propagačné účely – pri montáži reklám, na uchytenie reklamných stojanov či transparentov, napríklad na veľtrhu.

6) Ak prevádzkujete saunu alebo wellness, iste viete, že z bezpečnostných dôvodov sa musia dať dvere sauny ľahko otvoriť. Magnetické príchytky udržia dvere privreté, ale napriek tomu umožnia dostať sa ľahko a rýchlo zo sauny von. Nezabudnite, že bežná prevádzková teplota neodýmových magnetov je obyčajne do 80 °C.

7) Vyrobte si z príchytiek vlastnú magnetickú dvernú zarážku. Návod nájdete v článku Ako funguje magnetická zarážka dverí. Vyrobte si ju.

Vyberte si vhodnú magnetickú príchytku pre domácnosť či firmu.

Čítajte ďalej tipy na využitie neodýmových magnetov na blogu Unimagnet.