Fotomagnetky.

„Fíha, to je pekná fotomagnetka! Kde ste ju kúpili?“ pýtajú sa známi na návšteve. „Vyrobili sme si ju.“ Vytvorte si originálne fotomagnetky za pár minút s novou súpravou magnetických nálepiek. A potom ich pricvaknite na akýkoľvek kovový povrch – chladničku, zárubňu, magnetickú tabuľu. Využite fotomagnetky ako dekoráciu do bytu, praktický informačný štítok do kancelárie alebo originálny darček pre priateľov či babičku. A čo môžete z fotonálepiek ešte vyrobiť? Vyberte si zo siedmich nápadov.

7 tipov, ako originálne využiť samolepiacu fóliu na fotomagnetky

1) Fotomagnetky na chladničku – obľúbená klasika

Vytvorte si magnetky z fotiek. Nechajte si vytlačiť potrebné fotografie svojich ratolestí alebo najkrajšie momentky z dovolenky. Na zadnú stranu vytlačenej fotografie nalepte samolepiacu magnetickú fóliu, ktorú získate už narezanú presne na formát 10 x 15 cm.

Máte malé deti? Zapojte ich do výroby, vyrobte spoločne detské magnetky. Fotomagnetkami ozdobte chladničku. Keď budete ráno pripravovať raňajky, hneď vám bude veselšie. Venujte vašu magnetku aj ako darček. Babičkám sa budú fotografie vnúčat určite páčiť.

2) Koláž pre cestovateľov, turistické magnetky – návštevy budú závidieť

Práve ste sa vrátili z dovolenky? Uchovajte si zážitky na jednom mieste. Vyrobte si magnetickú koláž napríklad z cestovných lístkov, vstupeniek či leteniek. Poskladajte všetko pekne do formátu 10 × 15 a potom celý set cestovateľských magnetiek pricvaknite na chladničku do tvaru štvorca alebo napríklad začínajúceho písmená krajiny, ktorú ste navštívili.

Často cestujete? Pozrite sa aj na tipy na výrobu magnetických suvenírov z ciest.

3) Poštové známky – výnimočná zbierka

Vystrihujete si z pohľadníc a listov poštové známky? Aj tie sú ideálnym materiálom na výrobu magnetiek. Naskladajte ich na samolepiacu fóliu 10 × 15 cm. Aby vám známky dlhšie vydržali, prestriekajte potom magnetky akrylovým lakom. Kam s nimi? Ozdobte kovovú zárubňu dverí, trámy alebo radiátor. Cenné filatelistické kúsky si však radšej nechajte naďalej v albume.

4) Recepty a postupy – v kuchyni hneď na očiach

„Koľko tam ide múky?“ Pečiete ten recept už asi po stý raz, a stále neviete?
Vytlačte si obľúbené a často používané recepty s pomermi prísad alebo návod na pečenie chleba, zalaminujte a nalepte na magnetickú fóliu. Na chladničke či kovovom digestore ich budete mať hneď na očiach.

5) Usušené lístky, kvety – magnetický herbár

Ak zbierate bylinky alebo máte v herbári usušené kvety rastliniek, nalepte ich na magnetickú fóliu a prestriekajte akrylovým lakom. Originálna dekorácia, interiérová kanvička či plechový kvetináč, sú raz-dva hotové.

Kvetinová magnetka na plechovom kvetináči.

6) Checklisty, návody – pre deravé hlavy

Prilepte na samolepiaci magnetický hárok s veľkosťou 10 × 15 vytlačené zalaminované checklisty, návody a manuály, ktoré potrebujete mať vy alebo vaši kolegovia pri práci často na očiach. Magnetky pripevnite na magnetickú tabuľu
v kancelárii, dielni, na plechovú skrinku v šatni alebo na čokoľvek, na čom sa fotomagnetka s návodom udrží.

7) Korková ozdoba – spomienka na chutné vína

Ak radi pijete víno, nazbierajte si korkové zátky od obľúbených vín. Zátku rozrežte pozdĺžne na polovicu pomocou noža. Pri rezaní buďte opatrní. Stranu zátky, ktorú prilepíte na magnetickú fóliu, predtým obrúste jemným brúsnym papierom. Bude tak na fólii lepšie držať.

Magnetická ozdoba z korkových zátok.

Fotomagnetka má rozmer fotografie 10 x 15 cm (152 × 102 mm). Hrúbka je 0,7 mm. Magnetická fólia je pružná, nožnicami ju môžete nastrihať aj na menšie kúsky.
Z kovového povrchu ju ľahko zložíte. Ak potrebujete väčší rozmer, vyberte si radšej samolepiacu fóliu A4 (297 × 210 mm).

Čítajte ďalej blog Unimagnet. Získajte ďalšie užitočné tipy.