Tipy na magnetické náramky.

Z čoho si vyrobiť magnetický náramok na ruku? Ktoré tradičné aj originálne materiály použiť? Inšpirujte sa tipmi na magnetické náramky. Jemný prúžok kože, náramok z korálikov alebo športový náramok z paracordu dodajú vášmu outfitu šmrnc.

Dôležitou súčasťou každého náramku je zapínací mechanizmus. O magnetickom zapínaní sme písali v článku Ako funguje magnetické zapínanie a na čo ho využijete.

Magnetické zatváranie sa skladá z dvoch silných neodýmových magnetov. Magnety k sebe priblížite a „cvak“, obidva konce náramku už držia pekne pri sebe, napríklad na vašej ruke.

Magnetické zapínanie.

Teraz už len zostáva medzi obidva konce magnetického zapínania upevniť materiál náramku.

5 nápadov na materiály, z ktorých vyrobíte magnetický náramok na ruku

1) Koráliky a kamene – z polí, riek aj dovolenky

Náramok z korálikov.

Na internete zoženiete mnoho druhov, tvarov, farieb a veľkostí korálikov – sklenené či drevené koráliky, hematitové koráliky, koráliky z kovu alebo plastu či iných materiálov. Ako vyrobiť dámsky magnetický náramok z korálikov? Pozrite sa na postup.

2) Upleťte si náramok z paracordu

Náramok z paracordu.

Paracord je padáková šnúra, tzv. padákovka. Je vyrobená z nylonového vlákna a najčastejšie máva hrúbku 4 mm. Paracord využijete, keď potrebujete niečo priviazať, ale aj na výrobu náramkov či príveskov.

Použite dva tyčové neodýmové magnety a upleťte si náramok z niekoľkých metrov paracordu. Tento materiál je ideálny na výrobu pánskeho magnetického náramku. Vo videonávode nižšie zistite, ako na to.

3) Koža, kožené šnúrky aj pásky

Kožený náramok.

Kožené náramky sú dlhoročnou stálicou. Na výrobu koženého magnetického náramku budete potrebovať metrážovú okrúhlu kožu a magnetické zapínanie. Kožu zoženiete v galantérii alebo na internete. Buď použite jednu hrubšiu koženú šnúrku, alebo skrúťte viacero tenších. Náramok sa dá vyrobiť aj z kožených pásikov.

4) Ľanové vlákno – príroda na ruke

Prírodnú krútenú šnúru z ľanu používajú výrobcovia závesných dekorácií, tapisérií alebo lapačov snov. Ak preferujte prírodné materiály, vyrobte si magnetický náramok z niekoľkých ľanových vláken. Ľanové vlákno v klbkách zoženiete na internete alebo v papiernictve.

5) „Textilný“ kábel – energia okolo ruky

Chcete byť originálny? Vyrobte si magnetický náramok z kábla opleteného textíliou. Na týchto kábloch bežne visia dizajnové svietidlá a lampy. „Textilné“ káble existujú v mnohých farbách, vzoroch a vyhotoveniach – kruhové i zakrútené. Bývajú hrubé 5 – 7 mm.

Postup výroby je jednoduchý. Na obidva konce náramku vhodnej dĺžky priviažte magnetické zapínanie a náramok je hotový. Oživte svoj outfit.

Sledujte ďalšie magnetické zaujímavosti na blogu Unimagnet.