Veľkonočné dekorácie s magnetmi.

Jar sa blíži a s ním jarné sviatky – Veľká noc. Vezmite si na pomoc kovovú samolepiacu pásku a vyzdobte si byt. Čo k páske neodýmovými magnetmi pricvaknúť? Ku kovovej páske prichytíte fotografie, pohľadnice, detské obrázky aj veľkonočné dekorácie. Na inšpiráciu pre deti i dospelých máme niekoľko tipov.

Samolepiaca kovová páska s penovou vrstvou – ako s ňou pracovať?

Kovová samolepiaca páska má na zadnej strane penovú vrstvu, vďaka ktorej pekne priľne aj k nerovnému povrchu. Pásku nastriháte bežnými nožnicami na potrebnú dĺžku, hrúbka kovu je iba 0,15 mm. Páska sa ľahko ohýna okolo rohov.

Vďaka samolepiacej vrstve ju jednoducho prilepíte napríklad na stenu, obklady v kuchyni, kúpeľni či na dvere.

Kovová samolepiaca magnetická páska.

Ku kovovej samolepiacej páske potom ľahko pomocou magnetov pricvaknete pohľadnice, plagáty, fotky, fotomagnetky, detské obrázky, ale aj rôzne jarné dekorácie.

Aké magnety sa dajú na pásku prichytiť? Napríklad neodýmový magnet T-06-08-N, magnetická kocka KS-05-N N50, guľôčka z neodýmu K-10-C alebo súprava farebných magnetických figúrok.

5 nápadov na jarné a veľkonočné dekorácie s magnetmi

1) Veselé kuriatko z nanukových paličiek

Nazbierajte päť paličiek od nanukov. Umyte ich, osušte, natrite žltou akrylovou farbou a prilepte k žltému výkresu. Najprv však medzi paličky a výkres pripevnite samolepiaci kotúčový magnet.

Zo žltého výkresu vystrihnite tvar krídel, z oranžovej zobáčik a nôžky, z bielej oči. Časti zlepte k sebe a kuriatko môže skočiť na kovovú pásku.

2) Farebné veľkonočné vajíčka z papiera

Vystrihnite s deťmi z farebného papiera maľované veľkonočné vajíčka. Ozdobte ich vlnkami, prúžkami a kolieskami. Ku kovovej páske vajíčka pricvaknite malým tyčovým magnetom.

3) Veľkonočný zajačik s chvostíkom

Vystrihnite z bieleho výkresu siluetu zajačika a z bavlniek vyrobte chvostík. Ako? Bavlnku namotajte medzi dva prsty, uprostred zviažte a vonkajšej časti rozstrihnite nožnicami. Vytvorte bambuľku a prilepte ju samolepiacou páskou k zajačikovi. Na zadnú stranu zajačika stačí nalepiť samolepiaci kotúčový magnet. Vďaka magnetu ho ku kovovej magnetickej páske ľahko prichytíte.

4) Živý narcis v plechovke

Ozdobte si byt malým narcisom z kvetinárstva. Z čistej plechovky opatrne odstráňte viečko a natrite ju akrylovou farbou. Na plechovku potom univerzálnym lepidlom nalepte magnet z neodýmu. Teraz narcis presaďte do plechovky a pripevnite ku kovovej magnetickej páske alebo inému feromagnetickému povrchu.

5) Nápis: „Veselú Veľkú noc!“ z kamienkov

Nazbierajte v záhrade malé ploché kamienky alebo využite zbierku okruhliakov z dovolenky. Aby boli kamienky veselo farebné, pretrite ich akrylovými farbami a doplňte písmená – na každý z kameňov napíšte jedno písmeno nápisu. Na zadnú stranu kamienka potom lepidlom prilepte neodýmový kotúčový magnet.

Môžete sa inšpirovať aj magnetickými hrami pre deti. Vyrobte deťom magnetické piškvorky alebo magnetické rybičky alebo dráhu s autíčkom.

Pozor, silné neodýmové magnety nie sú určené pre najmenšie ratolesti, pretože deti by ich mohli prehltnúť alebo si pricviknúť prsty.

Objavte ďalšie magnetické zaujímavosti na blogu Unimagnet.