Magnetický vianočný pozdrav.

Ako magnety využiť pri výrobe magnetického vianočného pozdravu alebo ako zložiť stromček z mincí, matíc či podložiek? Inšpirujte sa predvianočnými nápadmi, uvarte si víno a poďte na to.

1) Vianočné želanie ako magnetka na chladničku

Kúpte si v papiernictve vianočný pozdrav a na jeho zadnú stranu prilepte samolepiacu magnetickú fóliu na výrobu fotomagnetiek. Fólia má rozmer 10 x 15 cm a nastriháte ju nožnicami. Obdarovaný si potom pozdrav bude môcť pricvaknúť napríklad na chladničku.

Niekoľko fólií sa vám zvýšilo? Vyrobte z nich magnetky s vlastnou fotografiou a darujte ich blízkym pod stromček.

2) Magnetický vianočný pozdrav s pohybujúcim sa autom

Na výrobu tohto vianočného magnetického pozdravu budete potrebovať lepidlo na papier, nožnice, potreby na kreslenie, samolepiace neodýmové magnety, biely výkres a tvrdšiu farebnú obálku.

Na obálku nakreslite stromy (ideálne smreky) a odstrihnite jej kratšiu stranu, aby bolo možné dovnútra zasunúť kartu. Z výkresov vystrihnite dve karty a ukryte medzi ne neodýmové kotúče. Na bielu kartu opäť nakreslite smreky a napíšte Veselé Vianoce. Karty prilepte k sebe a vložte do obálky. Vystrihnite auto, na jeho zadnú stranu prilepte rovnaký kotúčový magnet a pricvaknite na obálku. Keď budete kartičku vyťahovať z obálky, auto sa bude po obálke pohybovať.

Pozrite sa na podrobný videonávod.

3) Vianočný pozdrav s magnetickým zatváraním

Kúpte si otvárací vianočný pozdrav a doplňte ho magnetickým zatváraním. Stačí, keď pod spodnú stranu ukryjete oceľový protiplech a k hornej otváracej strane prilepíte neodýmový kotúč so samolepiacou vrstvou. Magnety prekryte výkresom.

Vianočný pozdrav s magnetmi máte hotový. Čo teraz? Vyskúšajte si zložiť stromček z mincí alebo oceľových matíc.

4) Ako zložiť stromček z mincí, matíc alebo podložiek

Na zloženie magnetického vianočného stromčeka potrebujete silný neodýmový kváder KV-40-40-20-N. Tento magnet by mal udržať až 10 radov 5-centových mincí. Namiesto mincí môžete vyskúšať aj oceľové matice alebo podložky.

Ak budete mince pripínať priamo k magnetu, vyrobte na magnet drevené puzdro. Neodýmové magnety sa totiž môžu ľahko poškriabať a pri náraze poškodiť.

Sledujte blog Unimagnet a inšpirujte sa ďalšími magnetickými tipmi.

Šťastné a veselé!