Nápady na využitie samolepiacich magnetov 3M.

Samolepiace magnety so silným lepidlom 3M udržia po nalepení aj niekoľko kilogramov. Inšpirujte sa desiatimi návrhmi na použitie a zistite, na čo sa lepiace magnety hodia. Vylepšite si domov, dielňu alebo kanceláriu.

Samolepiace neodýmové magnety – ako s nimi pracovať?

Výhodou samolepiacich magnetov je, že vďaka silnej samolepiacej vrstve lepidla 3M už nemusíte použiť na ich nalepenie iné lepidlo. Napríklad na stenu magnety bleskovo prilepíte.

Najprv však povrch treba očistiť, aby magnet dobre priľnul. Potom z magnetu zložte ochrannú fóliu a na chvíľu poriadne pritlačte. Silné pritlačenie je dôležité, aby lepidlo k podkladu dobre priľnulo a magnet dobre držal. Výsledná pevnosť spoja závisí od sily prítlaku, nie od času pritlačenia.

Inšpirujte sa desiatimi tipmi, ako samolepiace magnet využiť.

1) Vmontujte magnety do zatvárania kuchynských dvierok

Samolepiace magnety 3M.

Niektoré kuchynské a kúpeľňové skrinky sa po dlhšom používaní dobre nedovierajú. Prilepte k skrinke silný samolepiaci magnet. Ako protikus použite pozinkovaný oceľový kotúč, ktorý prilepíte lepidlom na vnútornú stranu dvierok.

2) Ukryte samolepiace magnety do zatvárania škatuľky

Využitie samolepiacich magnetov 3M.

Nalepte samolepiaci kotúčový magnet na chlopňu škatuľky a ako protikus na jej vnútornú stranu oceľový kotúčik. Škatuľka potom bude pevne zatvorená. Papierovú škatuľku s magnetickým zatváraním obaľte ozdobným papierom a využite na odkladanie drobností v domácnosti alebo ju použite ako darčekovú kazetu.

3) Zhotovte si diár alebo dosky s magnetickým zatváraním

Podobne ako v predchádzajúcom tipe prilepte k obalu diára alebo k doskám neodýmový magnet a ako protikus použite samolepiaci oceľový kotúč.

4) Magnety ukryte do vypínača

Využitie samolepiacich magnetov 3M.

Vytvorte si originálny magnetický držiak na kľúče, aby ste ich mali poruke. Keď do vypínača vlepíte samolepiaci kvádrový magnet, zväzok kľúčov na ňom bude dobre držať. Počet magnetov zvoľte podľa hrúbky materiálu, nám stačili dva.

5) Vyrobte si organizér na kozmetiku

Máte v kúpeľni málo odkladacích plôch? Do väčšieho rámu na fotografie vložte pozinkovaný plech obalený farebným papierom. V hobbymarkete si kúpte malé plastové škatuľky, ku ktorým prilepte samolepiace neodýmové magnety.

Využitie samolepiacich magnetov 3M.

Malé magnety môžete lepiť aj priamo na fľaštičky s lakmi na nechty, pudrenky a ďalšie malé kozmetické potreby. Škatuľky a fľaštičky potom pricvaknite k rámu a magnetický organizér je hotový.

6) Prichyťte svetelné LED pásky

Pomocou silných magnetov s vrstvou lepidla 3M prichytíte LED pásky za pár minút. Niekoľko magnetov nalepte k svetelnému pásu a ďalšie magnety, prípadne oceľové protipliešky, prilepte k trámu alebo stene.

7) Vyrobte si magnetickú poličku

Využitie samolepiacich magnetov 3M.

Ukryte silné samolepiace magnety naspodok poličky a pricvaknite k nim kľúče alebo dózu s kovovým viečkom. Polička so skrytými magnetmi sa hodí do predsiene, pracovne, kuchyne i dielne.

8) Umiestnite pomocou magnetov káble na hranu stola

Samolepiace magnety 3M.

Povaľuje sa vám na pracovnom stole veľa káblov? Na hranu stola prilepte neodýmové samolepiace kvádre. USB káble alebo disky v kovovom puzdre stačí k magnetom pricvaknúť.

9) Skrutky a klince majte pri montáži poruke

Samolepiace magnety 3M.

Pri montáži treba mať spojovací materiál poruke. Prilepte niekoľko kvádrových samolepiacich magnetov aku skrutkovačom a na ne potom pricvaknite klinčeky a skrutky.

10) Ozdobte si závesy sponou s magnetickým zapínaním

Majte závesy pekne zopnuté. Všite dva samolepiace magnety do koncov hrubej stuhy alebo látky vo farbe závesu a ozdobte ich hoci gombíkom. Potom sponu omotajte okolo závesu či záclony a konce s magnetmi scvaknite. Vďaka ukrytému magnetu závesy ľahko a rýchlo zase odopnete. Pred šitím najskôr vyskúšajte pozíciu magnetov, aby sa neodpudzovali.

Vyberte si samolepiace kvádre či kotúče z neodýmu s hrubou lepiacou vrstvou 3M

Objavte ďalšie magnetické zaujímavosti na blogu Unimagnet.